Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Koronavirüs (COVID-19) evdeki veya restoranınızdaki yemeklere bulaşır mı? Salgının yayılmaya başladığı zamanlardan beri, işletmeciler paket serviste bir artış, evde yemek yapma oranında ise azalma görmüştür. Y&İ işletmecisi olarak bu durum size paket servis menünüzü geliştirmeniz için özel bir fırsat tanımaktadır—evlerinde rahatlıkla (ve güvenle) yiyeceklerini tüketebilecek müşterilere gönderilmesi mümkün olan yiyeceklere odaklanın.

Paket servis seçeneklerinize yönelik talepleri arttırabilmeniz için size özel hazırlanmış birkaç faydalı ipucuna göz atabilirsiniz. 

Yemeklerinizin bağışıklık güçlendirici yönlerine vurgu yapın.

Yemeklerini evde yemeyi tercih eden müşterilere sağlık yönünden farkındalığı arttıracak özel yemeklerin (ve bütün olarak restoranınızın) satışını arttırın. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz:

 • Bağışıklığı güçlendiren uygun yemeklerden bir liste oluşturun, bu yemekleri gruplara ayırın ve menünüzün en üstüne koyun—tercih olarak dikkat çekmesi açısından “Bağışıklık Güçlendirici” bölümünün altına sıralayabilirsiniz.
 • Her yemeğin açıklama kısmına sağladığı faydaları ekleyerek bu yemeklerin bağışıklık güçlendirici yönlerine vurgu yapın.
 • Bağışıklık güçlendirici yemeklerinizi tanıtmak için paket servis işletmecileri ile birlikte çalışın. 

Menüler büyük avantaj sağlar

Müşteriler değerlerin önemsenmesini takdir eder ve menüler maddi açıdan da büyük fayda sağlar. Menüler ayrıca kararların kolaylıkla verilmesini sağlar, çünkü müşteriler ayrı ayrı satın alıp ek ücretler ödemektense yemekleri, içecekleri ve hatta yan ürünleri tek seferde sipariş eder.

Menü seçeneklerinin tüm ebatlarda yer almasına dikkat edin. İyi bir paket sipariş menüsüne sahip olmanın altın kuralı satın alma tercihlerini basit hale getirmektir, bu sayede müşteriler menünüzü satın almadan önce diğer restoranlarınkine bakmaya gerek duymadan menü seçiminden sipariş onayına hızlı bir şekilde geçecektir.

Uygun seçimler (en az) şunları içermelidir:

 • Tek kişilik menüler
 • İkili menüler
 • 4 ile 6 kişilik aileler için toplu ve doyurucu menüler

 

Paket servis menünüz için sağlıklı, besleyici yiyecek fikirleri

 


Paket servis seçeneklerinizin beklentilerin ötesine geçmesini sağlayın.

Paket sipariş menünüz yalnızdan restoranınızın kendi veya gel-al menülerinin dijital versiyonu olmamalıdır.  Konu paket servis oyununu kazanmaya gelince, rekabetçi olmalısınız. Aşağıda birkaç ipucuna göz atabilirsiniz:

 • Hızlı teslimat yapabileceğiniz bir menü belirleyin
 • Müşterilerin dikkatini çekmek için iştah açıcı fotoğraflar kullanın
 • Kaliteli, sızdırmaz ve markalı paketler tercih edin
 • Müşterilerinize promosyonlar sunun
 • En kısa sürede ve geciktirmeden gönderim sağlayın  
Unilever Food Solutions’dan Restoranlar için Paket Servis Çözümleri

Unilever Food Solutions’dan Restoranlar için Paket Servis Çözümleri

İşletmenizi güçlendirecek paket servis püf noktalarını içeren kitapçığa ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayın.

Hemen tıkla, keşfet!
Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu