Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Her geçen gün daha fazla tüketici online yemek sipariş sitesi olarak hizmet veren platformlara yöneliyor.

Paket servisi dünyasına katılmaya hazır olduğunuzu düşünüyor musunuz? Öncelikle bilmeniz gereken 5 gıda güvenliği ipucuna göz atın.

1. Pick partners with the right delivery processes

1. Doğru teslimat işlemleri için ortaklarınızı seçin

Paket servis hizmeti veren şirketler görünüşe göre aynı şekilde çalışıyor — müşteri sipariş veriyor, restoran siparişi hazırlıyor, kurye siparişi alıyor ve müşteriye teslim ediyor. Ancak konunun ötesinde daha fazlası var.

Teslimat kuryelerinin siparişleri nasıl işleme aldığını öğrenin. Ürün nasıl taşınıyor? Maksimum teslimat süresi nedir? Şirketin etkili bir teslimat takip sistemi var mı?

2. Ensure high food packaging integrity

2. Gıda paketleme bütünlüğünüzü sağlama alın

Gıdaları uygun sıcaklık ve nem çerçevesinde teslim etmek zor olabilmekte, dolayısıyla teslim edilen yemeklerinizin kalitesi ve gıda güvenliği etkilenebilmektedir.

Hellmann’s Mayonez  veya Knorr Patates Püresi gibi uzun süre dayanıklı malzemeleri kullanın ve daha uzun süre kalıcılık için ürün nemini muhafaza edebilen kalın, biyolojik olarak çözünebilen malzemelerden üretilmiş pratik, kaliteli gıda paketlerini tercih edin. 

En önemlisi ise, paket servis şirketlerinin teslimat sırasında ürünlerinizin ısısını ve tazeliğini korumak için izole torbalar kullandığından emin olun.

3. Use long-lasting ingredients to avoid spoilage

3. Bozulmayı önlemek için uzun süre dayanıklı malzemeler tercih edin

Özellikle paket servis için üretilen malzemeleri kullanmaya gayret edin. Alternatif olarak, paket servis için zaten popüler olarak yiyeceklerinizi hazırlamak için Knorr Toz Bulyon ve Knorr makarna soslarını kullanarak kaliteli ve uzun süre dayanıklı malzemeleri kullanabilirsiniz.

4. Run inspections for consistent, optimal food safety

4. Sürekli ve Maksimum Gıda Güvenliği İçin Denetimler yapın 

Müşterilerine zarar verebileceği veya halkla ilişkiler felaketi yaratabileceği üzere, gıda işletmecisinin en son istediği şey müşterilerine bozulmuş veya bayatlamış yemeklerin götürülmesidir.

Gıda güvenliği standartlarının yerine getirilmesini sağlamak amacıyla kalite kontrollerinin yapılması için personel görevlendirin veya onaylı gıda işleme kursları ile ekibinize eğitim verin. 

5. Make the use of sanitisers, gloves and hairnet compulsory

5. Dezenfektan, eldiven ve saç bonesi kullanımını zorunlu hale getirin 

Mutfak temizliği, gıda güvenliğinin yeterli oranda sağlanabilmesi yönündeki ilk adımdır.  El dezenfektanları, eldiven ve saç bonesi kullanmak gibi basit uygulamalar uzun vadede etkili olabilmektedir.  Ayrıca çalışanlar için lavabolara, her kullanımdan sonra el yıkamak gerektiğini hatırlatan tabelalar koyabilirsiniz. 

Tüm bunlar ürünlerinizin kirlenmesini önlemek için teslimattan önce yapılacak maliyeti düşük ve kolay uygulamalardır.

Kusursuz ürün teslimatı doğru malzemelerin kullanılmasıyla başlar

Paket sipariş için yiyecekleri hazırlarken kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanın. Başlamak için Unilever Food Solutions ürünlerine göz atın! 

Ürün kataloğumuzu inceleyin

Şeften Mesaj Var

PAKET SERVİS sayfasına dönün
Unilever Food Solutions’dan Restoranlar için Paket Servis Çözümleri

Unilever Food Solutions’dan Restoranlar için Paket Servis Çözümleri

İşletmenizi güçlendirecek paket servis püf noktalarını içeren kitapçığa ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayın.

Hemen tıkla, keşfet!
Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu