Menü

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Kış Meyve ve Sebzeleri ile Yapabileceğiniz Tarifler

Brokoli ve Portakal Suyu Başrolde: Dana Eti Haşlama

Kışın tüketilen meyve ve sebzeler arasında en çok sevilen iki malzeme bu tarifte başrolde. Brokoli ve portakalın dana eti ile lezzetli buluşmasını çok seveceksin. Haşlanmış brokoliler portakal ve et suyu ile buluyor, dana eti soteleniyor ve tüm malzemeler birleşince ortaya bir lezzet şöleni çıkıyor. Tarifi için buraya tıklayabilirsin şefim.

Semizotlu Ispanak Çorbası

Kışın yaşanan grip ve soğuk algınlığa karşı adeta bir kalkan görevi göre ıspanak ve semizotu bu sefer birlikte rol alıyor. Bu yemyeşil renkli ve çok lezzetli çorba tadanların favorisi olmaya kesinlikle aday. Tavuk suyu ile de tadını arttırdığın bu çorba senin de en severek yaptığın çorbalardan birisi olacak şefim. Tarifi için buraya tıklayabilirsin.

Tahıllı Brokoli Salatası

Kinoa ile brokolinin nefis birlikteliği bu salataya boyut atlatıyor. Sadece bir salata demek az olur çünkü hem doyurucu hem de görsel olarak çok tatmin edici bir salata. Kış yetişen meyve ve sebzeler böyle nefis bir salatayla buluşunca tadına doyum olmuyor. Şimdiden ellerine sağlık olsun şefim. Tarifine ulaşmak için buraya tıklayabilirsin.

Lahanalı Mısır Çorbası

Kış mevsiminin en sevilen sebzelerinden olan lahanaları alıyoruz ve mısırla birleştirip nefis bir çorba yapıyoruz. Az malzemeli ve bol lezzetli olan bu çorba kış günlerinin vazgeçilmezi olarak menünde kesinlikle yer almalı. Yapılışı da oldukça pratik olan lahanalı mısır çorbasını tavuk bulyonla lezzetlendirince tadına doyum olmuyor. Tarifi için buraya tıklayabilirsin, şimdiden ellerine sağlık şefim.

Kremalı Kereviz Çorbası

Kışın geldiğinin kesin kanıtı olan kerevizler, kendine has kokusu ve inanılmaz faydaları ile çok kıymetli bir sebze. Kerevizin başrolde olduğu bu leziz çorba kremayla buluşuyor ve lezzeti damaklarda iz bırakacak kadar nefis oluyor. Sunumu şık, kokusu davetkar ve çok da pratik bir çorba. En güzel başlangıçlar için menüne ekleyebilirsin şefim. Tarifi için buraya tıklayabilirsin.

Birbirinden leziz kış sebze ve meyveleri senin yaratıcılığını ve hayal gücünü sofrada konuşturmanı bekliyor. Şimdiden ellerine sağlık!