Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

1.Beef Stroganoff

Beef Stroganoff

Rus mutfağına özgü bir et sote tarifi olan beef stroganoff, dana etiyle hazırlayabileceğin ve imza yemeklerin arasına kolaylıkla ekleyebileceğin bir seçenek şefim! İnce şeritler halinde kestiğin dana etini soğan ve baharatlarla birlikte sotelemen, daha sonra hardal, tereyağı, mantar, krema ve su ile leziz bir sos hazırlaman yeterli. Beef stroganoff’un lezzeti dillere destan sosu ve ağızda dağılan kıvamı sayesinde, krema ile yapılan ana yemekler arasında en gözde seçeneklerden birini tercih ettiğine emin olabilirsin. 

2.Kremalı Somon Fileto

Kremalı Somon Fileto

Bu kez kremalı yemekler arasında deniz mahsullerinin ön plana çıktığı bir reçeteye göz atmaya ne dersin? Somonun kendine has ve özel lezzetinin hazırlayacağın kremalı sosla uyumu, misafirlerine gerçek bir yemek şöleni yaşatabilir! Üstelik kremalı somon fileto reçetesi, oldukça basit. Krema, sarımsak, dereotu ve baharatları harmanladığın özel sosu kolaylıkla hazırlayabilir, fırında pişirdiğin somon dilimlerinin üstüne sos ekleyerek farklı damak zevklerine uygun bir alternatif yaratabilirsin. 

3.Fırında Kremalı Patates

Fırında Kremalı Patates

Kremalı yemek tarifleri, bir ana öğün olarak tüketilmesinin yanı sıra, harika birer eşlikçi yerine de geçebilir. İşte birçok ana yemekle harika bir uyum sağlayabilen bir seçenek: Fırında kremalı patates! Bu tarifi dilersen menüye doğrudan ekleyebilir veya et ve tavuk yemeklerinin yanında servis edebilirsin. İnce dilimlediğin patatesleri kremalı, sarımsaklı ve baharatlı bir sosla harmanla, daha sonra patates karışımının üzerine dil peyniri ya da kaşar peyniri serperek fırına ver. Mutfakta zamandan kazanırken leziz bir tarif hazırlamanın tadını çıkar!

4.Kremalı Mantarlı Tortellini

Kremalı Mantarlı Tortellini

Sebze ve krema lezzetlerini birleştirmek, bu esnada da dünya mutfağından ilham almak istiyorsan; menüye kremalı mantarlı tortellini’yi gönül rahatlığıyla dahil edebilirsin şefim! Yuvarlak ve kendine has şekliyle İtalyan mantısı olarak da bilinen tortellini’leri haşladıktan sonra, mantar ve sarımsakları soteleyebilir ve kremalı bir sos hazırlayabilirsin. Misafirlerin bu özel sos eşliğinde servis ettiğin tortellini’nin müdavimi olabilir! 

5.Köri Soslu Tavuk

Köri Soslu Tavuk

Krema ile yapılan tavuk yemekleri bir hayli fazla. Ancak birçok misafirinin damak zevkine kolaylıkla hitap edebilecek, lezzeti dillere destan ve pratik bir tarif arıyorsan, köri soslu tavuk reçetesine göz atmalısın. İri küpler halinde doğradığın tavuk parçalarını zeytinyağı, köri, sarımsak ve seçtiğin baharatları kullanarak marine edebilirsin. Daha sonra marine ettiğin tavukları bir tavada sotelemen ve krema sosuyla bir araya getirmen yeterli. Servis esnasında bu tarifi taze kekik yaprakları eşliğinde servis edebilir, menüye gerçek bir klasik eklemenin tadını çıkarabilirsin. 

 

Diğer konseptlerimizi incelemek için tıklayın.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Menu