Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Bonfile Nasıl Yumuşak Pişirilir?

Bonfile esasında bir biftek çeşidi. Dananın arka sırt kısmında yer alan bölgeden çıkarılan bonfile, yağsız ve yumuşak bir et. Ama yanlış teknikler bonfilenin sertleşmesine neden olabilir. Birkaç basit noktaya dikkat ederek yumuşacık bonfilelerle misafirlerinin ağzında harika tatlar bırakabilirsin.

Yumuşak Bir Bonfile İçin Önce Marinasyon

Bonfilenin yumuşak olması için dövülmemesi gerekir. Eğer bonfileyi marine edeceksen dilim kalınlığı ne çok ince ne de çok kalın olmalı. Bir buçuk parmak kalınlığında bir bonfile ideal. Fazla kalın dilimlerde, bonfile terbiyesi etin tamamına işleyemez. Marinat sosuna koyduğun bonfileyi buzdolabında ağzını geçirgen bir film ile kapattığın bir kapta saklamalı, metal kap tercih etmemelisin.

Knorr Domatesli Soğanlı Çeşni 750GR

Knorr Kırmızı Sos Çeşnisi, mevsiminde kurutulmuş domatesler ile yemeğinizin lezzetini destekler.

Daha Fazlasını Görüntüle
2 12
₺204,55 Ürün Fiyatı

Doğru Pişirme Tekniğiyle Leziz Bonfile

Soğukta depolanan bonfileyi doğrudan ateşle buluşturmaktansa pişirmeden önce oda sıcaklığında 15-20 dakika kadar beklet. Bonfile pişirme işlemine döküm tavayı iyice ısıtarak başla. Pişirme süresince ateşi kısmamaya dikkat et. Bonfile yağsız bir et olduğundan pişme esnasında fazla yağ salmaz ve yüzeye yapışabilir. Bu yüzden tavaya çok az zeytinyağı ekleyebilir ya da tavaya atmadan önce bonfilenin yüzeyini az miktarda zeytinyağı ile ovabilirsin. Pişirme sırasında tavanın kapağını kapatmamak da önemli bir detay. 

Bonfileyi ateşte mühürlemeden önce tuz, karabiber ve diğer baharatı tüm yüzeye serperek ekle. Böylece et pişerken suyunu salmaz ve yumuşaklığını korur. Mühürleme işleminden sonra bonfileyi ateşten hemen almadan istenen pişirme derecesine göre 5-12 dk kadar daha pişir. Pişirme esnasında sos kullanacaksan bunu mühürleme işleminden sonra yapmalısın. Tabaklara servis edilen bifteğin yerken suyunu salmaması için pişen bonfileyi 3-4 dakika kadar dinlendirmek lezzeti ve yumuşak bir bonfilenin son adımı. Kolay gelsin şefim!

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu