Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Padişah Lokumu

baklava

Sütlü Ramazan tatlıları denilince ilk akla gelenlerden biri padişah lokumu. Bu pratik tarif sayesinde dilediğin lezzette lokumlar yapabilir ve en leziz tabaklamalarla sunabilirsin şefim. Oldukça kolay ve lezzetli olan bu tarifte; süt, Hindistan cevizi, çeşitli yemişler ve Carte d’Or Kazandibi ile Carte d’Or Damla Sakızı Aromalı Muhallebi başrolde yer alıyor. 

Güllaç

baklava

Ramazan ayında yapılan sütlü tatlı denilince olmazsa olmazlardan biri tabii ki güllaç. Neredeyse sadece Ramazan ayında tercih edilen bu tatlı, Osmanlı mutfağının reçetelerinden günümüze dek ulaşmış, kendine has bir lezzettir. Kremanın zenginliği ile tadı pekişen bu nefis tatlının içinde güllaç, süt, Antep fıstığı ve toz şeker var. Süslemek için de Ramazan ayının simgesi olan nar tanelerini kullanabilirsin şefim. 

Sultan Aziz Muhallebisi

baklava

Ramazan sütlü tatlıları arasında önemli bir yeri olan başka bir tatlıyla devam edelim. Yine Osmanlı mutfağından günümüz dek gelmiş reçetelerin harmanlanması sonucu ortaya çıkmış enfes bir güzellik Sultan Aziz Muhallebisi. Hindistan cevizi ve kuru üzüm ile zenginleştirilmiş olan bu klasik muhallebi, Ramazan ayında harika bir seçenek. Carte d’Or Keşkül de bu tatlıda kullanılıyor ve tadına tat katıyor. 

Sütlü Revani

baklava

Ramazan tatlıları sütlü olur diyen şefler için ismi de üstünde bir tatlı geliyor: Sütlü Revani. Klasik revani tarifine göre çok daha ferah ve nefis bir seçenek olan bu sütlü revani tarifi, özellikle de yaz aylarına denk gelen Ramazanlar için çok ideal bir lezzet. Hem hafif hem de çok lezzetli olan bu tarifte şeflere özel çözümleriyle Carte d’or Revani karışımını kullanabilirsin şefim.

Muhallebili Ekmek Kadayıfı

Klasik ekmek kadayıfı tarifine harika bir alternatif olarak karşımıza çıkan muhallebili ekmek kadayıfı tarifi, Ramazan ayı için nefis bir seçenek. Muhallebili ekmek kadayıfı, Carte d’Or Pandispanya karışımı ile hazırlanan enfes bir ekmek kadayıfının üstünde yine Carte d’Or Kazandibi karışımının eşlik ettiği, leziz bir muhallebi ile de sunuluyor. Renkli meyveleri de sunumda kullanabilirsin şefim. 

Bademli Keşkül

Bademden gelen aroma ile daha da zenginleşmiş olan bu klasik Türk lezzeti, Ramazan ayında yapılabilecek nefis bir sütlü tatlı. Bademli keşkül hem çok lezzetli hem de çok hafif bir tatlı. Carte d’Or Keşkül karışımı bu reçetede sana yardımcı oluyor şefim. Şimdiden senin marifetli ellerinden çıkmış keşkülü yiyeceklere afiyet olsun.  

Sakızlı Muhallebi İrmik Tatlısı 

Sütlü tatlılar denilince ilk akla gelen lezzetlerden olan irmikli tatlılar, herkes için vazgeçilmez lezzetler arasında yer alır. Sakızlı Muhallebili İrmik Tatlısı da klasik irmik tatlısı tarifine yaratıcı bir dokunuşla bambaşka bir lezzete dönüşüyor. Misafirleri ve senin gibi şefleri çok memnun edecek bir reçete. Carte d’Or Damla Sakızı Aromalı Muhallebi de bu tarifte sana yardımcı olacak şefim. 

Damla Sakızlı Kazandibi

baklava

Türk mutfağının en klasik süt tatlılarından birisi olan kazandibi tarifini bu sefer farklı bir şekilde yorumluyoruz ve ortaya Damla Sakızlı Kazandibi çıkıyor. Senin gibi yetenekli şeflerin elinde daha da güzelleşecek olan bu tarifte ihtiyacın olan yardımı Carte d’Or profesyonel ürünlerinden alabilirsin. Ellerine sağlık olsun şefim, afiyetle. 

Şifalı ve bereketli bir ay olan Ramazan ayında bu birbirinden leziz sütlü tatlılardan istediğini seçip onu en güzel şekilde yorumlayacağına eminiz şefim!

Diğer konseptlerimizi incelemek için tıklayın.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu