Menü

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Karaciğer Dostu Enginar

İyi beslenmek için mevsimine göre beslenmek gerekir. Bahar aylarında yetişen enginar, pancar, kuşkonmaz, brokoli, karnabahar, pırasa gibi sebzeler lezzetleri kadar besin değerleriyle de bilinir. Bahar sebzeleri özellikle sindirim ve bağışıklık sistemini güçlendirmede büyük önem taşır. Bunlar içerisinde enginarın karaciğere sağladığı faydaları ise bilmeyen yoktur. Harika bir malzeme olan enginarı zeytinyağlı ve garnitürlü olarak hazırlayarak lezzetine lezzet katabilirsin. Dilersen pilavlarda kullanabilir ya da yapraklarıyla birlikte dolma yapabilirsin. Taze enginar, salatalar için de harika bir malzeme.

Antioksidan Zengini Kuşkonmaz

Bahar aylarına özel sebzelerden bir diğeri de uzun boylu, narin yapılı kuşkonmazdır. İçeriğinde bol vitamin bulunduran kuşkonmaz, antioksidan açısından zengin yapısıyla sağlıklı ve hafif yemeklerin gözdesidir. Kuşkonmazı yine baharda bulunabilen taze biberiye ile soteleyerek tüketebilir, zeytinyağlı yemeğini yapabilir ya da tavukla birlikte pişirebilirsin. Beyaz sosların ve ıspanak pürelerinin de çok yakıştığı kuşkonmaz şık bahar menüleri için iyi bir alternatiftir.

Taze Sarımsak ve Taze Soğan İkilisiyle Artan Lezzetler

Soğan ve sarımsak soğuk mevsimlerde kuru olarak saklanır ve tüketilir. Oysa bahar ayları taze sarımsak ve taze soğan mevsimidir. Taze soğan ve sarımsağın, kuru çeşitlerine göre daha yoğun aromaları vardır. Pişirmeden kullanıma çok daha uygun olurlar. Bu yüzden salatalara ve zeytinyağlılara çok yakışırlar. Ayrıca taze sarımsak ve taze soğan kullanılarak hazırlanan Ege mezeleri ve yoğurtlu yemekler menülerde baharın müjdesini veren başlangıçlardır.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Menu