Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Krema Sıkma Torbası Nasıl Kullanılır?

krema sıkma torbası

Krema sıkma torbasını doğru şekilde kullanabilmek için öncelikle ne için kullanacağına karar vermen gerekli. Yapacağın işleme uygun bir şekillendirici uç seçmelisin. Kullanacağın ucu seçip sağlam şekilde torbaya yerleştirdikten sonra torbayı daha kolay doldurabilmek için bir kaba ya da uzun bir bardağın içine ters olarak geçirmelisin. Krema torbasının içine koyacağın malzemeyi bir spatula yardımıyla doldurmalısın. Son olarak da torbanın ağzını bağlayıp içindeki malzemeyi uca doğru iyice ittikten sonra poşetin köşesini keserek kullanmaya başlayabilirsin.

Şefler İçin Kullanım Püf Noktaları

krema sıkma torbası

Krema sıkma torbası, kremalı tatlı ve kremalı pasta hazırlığında dekoratif süslemeler için sıklıkla kullanılır. Ancak bunların yanı sıra farklı krema çeşitleri için de kullanılabilir. Patates püresini de bir sıkma torbasına doldurup bambaşka sunumlara imza atabilirsin. Şimdi, bu işlevsel malzemenin kullanım püf noktalarına bakalım.

  • Sıkma torbası kullanırken dikkat etmen gereken ilk nokta, tek kullanımlık bir sıkma torbasının tercih etmektir. Silikon malzemeden yapılmış ve tekrar tekrar kullanılabilen bir torba da tercih edilebilir. Ancak bu durumda torbanın her kullanımdan sonra güzelce yıkandığından emin olmak gerekir, aksi takdirde bakteri üreyebilir.
  • Sıkma torbasının içine sıkma ucu yerleştirilirken en çok tercih edilen uç, yıldız uçtur. Bir sabitleme aparatı varsa uç yerleştirme işlemi çok daha kolay olacaktır. 
  • Sıkma torbasının içini, torbayı elinle tutarak da doldurabilirsin. Öte yandan torbayı  derince bir bardak ya da uzun derin bir kap içine yerleştirerek doldurmak, büyük kolaylık sağlar.
  • Sıkma torbasını doldurduktan sonra içinde hava boşluğu kalmamasına da özen göstermelisin.
  • Sıkarken hep yukarıdan aşağıya hafifçe baskı yaparak ilerlemelisin.
  • Eğer torbayı orta yerinden sıkarsan bu durumda kremanın yarısı yukarıda kalır ve hava boşluğu oluşacağı için işin zorlaşır.

Krema sıkma torbasının kullanım alanlarını ve nasıl kullanılacağı ile ilgili püf noktalarını birlikte görmüş olduk. Bu bilgilerin mutfağında sana kolaylıklar sağlamasını diliyoruz.

Diğer konseptlerimizi incelemek için tıklayın.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu