Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Üstelik krema ile yapılan tatlılar sayıca oldukça fazla olduğu için, seçtiğin reçetelere kendi yorumunu katabilir, imza tatlılarını kolaylıkla yaratabilirsin. Ne dersin şefim, tarifinde krema kullanılan tatlılar arasında kısa ve keyifli bir yolculuğa çıkalım mı?

Kremalı Tatlılar, Carte d’Or İç Krema ile Daha Pratik!

Kremalı Tatlılar

Kremalı tatlılar hakkında eğlenceli bir araştırma yapmadan önce, tüm bu tarifleri uygularken mutfakta zaman kazanmana ve hijyen güvenilirliğini artımana yardımcı olacak bir ipucundan bahsetmekte fayda var şefim! Söz konusu çok sayıda ve seçkin misafirlere hizmet vermek olduğunda, mutfakta zaman ve pratiklik kazanmanın ne kadar önemli olduğunu zaten biliyorsun. İşte tam da bu esnada ideal kıvam ve lezzette kremalar hazırlamak için Carte d’Or Yeni Buffet Serisi İç Krema’dan gönül rahatlığıyla yardım alabilirsin. Kremanın ağızda dağılan yumuşacık kıvamını ve lezzetini, bu özel toz karışım ile kolaylıkla yakalayabilir, tatlılarını en kısa sürede servise hazırlayabilirsin!

San Sebastian Cheesecake

San Sebastian Cheesecake

Özellikle son yıllarda tatlı reçeteleri arasında büyük ilgi gören, cheesecake’lerle arası çok iyi olmayan tatlı düşkünlerinin bile mutlaka bir şans verdiği San Sebastian cheesecake’e menüde bir yer vermeye ne dersin? Bu gözde tatlının dışı hafif yanık yüzeyi ve içindeki akışkan kıvamı ile birçok misafirinin tatlı krizlerine harika bir çözüm yaratacağına emin olabilirsin. Krema, labne peyniri, vanilya, şeker, yumurta ve un kullanarak kolayca hazırlayabileceğin San Sebastian cheesecake, yoruma da oldukça açık bir tatlı. Dilersen tarifini kırmızı meyvelerle ya da balla harmanlayabilir, servis esnasında tatlını dilediğince süsleyebilirsin. 

Trileçe

Trileçe

Balkan esintileriyle hayatımıza hızla giren ve kendine sağlam bir yer edinmeyi başaran trileçe, kremalı sütlü tatlı tarifleri dendiğinde mutlaka sözü edilmesi gereken bir seçenek. Özellikle sütlü ve hafif tatlıları seven misafirlerine hitap eden bu tarif, ıslak ve ağızda dağılan özel kıvamıyla fark yaratabilir. Peki, trileçenin bu özel kıvamını yakalamasını sağlayan şerbeti nasıl hazırlayabilirsin? Elbette süt, şeker ve krema karışımıyla! Son aşamada şerbetle ıslattığın kekinin üstüne, bir de leziz bir karamel sosu eklemen yeterli. Kolayca hazırlayabileceğin ve buzdolabında rahatlıkla muhafaza edebileceğin bir tatlı arıyorsan, trileçeye bir şans vermelisin. 

Magnolia

Magnolia

Sütlü, hafif ve meyveli tatlıları seven müşterilerin için, magnolia harika bir alternatif olabilir. Bisküvi kırıklarıyla taban oluşturduğun tatlına; kremalı ve yoğun kıvamlı bir muhallebi ekledikten sonra dilediğin malzemeleri tercih edebilirsin. Orman meyveleri, çikolata, muz, çilek gibi birçok lezzeti bir arada ya da tek başına kullanabilir, servis öncesinde tatlını farklı soslar ve süslemeler eşliğinde zenginleştirebilirsin. Üstelik şık bardaklar ya da tatlı cup’ları eşliğinde bu tatlının damak zevklerine olduğu kadar gözlere de hitap ettiğini söylemeden geçmeyelim.

Pavlova

Pavlova

Yeni Zelanda mutfağının en ünlü tatlısı olan pavlova, tecrübeni ve ustalığını konuşturarak hazırlayabileceğin, şefler için imza niteliği taşıyan bir seçenek! Çünkü pavlovanın kendine has kıvamını ve görünümünü yakalamak, kesinlikle ustalık ister. Beze haline getirdiğin yumurta beyazlarının üstüne çırpılmış soğuk krema dolgusu ekleyebilir ve tatlını dilediğin meyvelerle zenginleştirebilirsin. Bu tarifin hazırlık aşamasının uzun görünmesi seni korkutmasın. Carte d’Or İç Krema ile zamandan kazanabilir, misafirlerine bir tatlı şöleni sunabilirsin. 

Panna Cotta

Panna Cotta

Son olarak, dünya çapında bir üne kavuşmuş olan İtalyan tatlısı panna cotta’dan söz edelim. Jelatin, süt, krema, vanilya çubuğu ve şeker kullanarak kolaylıkla hazırlayabileceğin muhallebiye kırmızı meyvelerin yoğun lezzetini taşıyan bir sos hazırlayabilir, tatlı molalarında hafif ve meyveli tatlar tüketmeyi tercih eden misafirlerin için harika bir alternatif yaratabilirsin. Üstelik panna cotta uygulaması oldukça kolay bir reçeteye sahip olduğu için, mutfakta lezzetten ödün vermeden zamandan kazanabilirsin. Kremalı tatlıları hazırlarken Carte d’Or’un sana sunduğu pratik çözümlerden yararlanabilir, menüyü dilediğince zenginleştirebilirsin!

Diğer konseptlerimizi incelemek için tıklayın.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu