Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Şefler için yemek lezzeti kadar yemek sunumu da büyük önem taşıyor. Her şef gibi bu durumun farkında olan Urbanologi’den Şef Coetzee, teriyaki soslu tatlı patates ve salata eşliğinde kusursuz tabak sunum teknikleri öğretiyor. Yemek sunum teknikleri konusunda uzmanlaşmış olan Şef Coetzee, içerik ve tabağın şeklinden sosla süslemeye ve tabaktaki boş alanlardan renk uyumuna kadar profesyonel yemek sunumları konusunda mükemmel ipuçları veriyor. 

Yemek sunumları konusunda görüntü kadar lezzet uyumunun da önemli olduğunu belirten Şef Coetzee, sıcak servis ve soğuk servis yemek sunumları ile ilgili bilgiler de aktarıyor. Şef Coetzee’nin yemek sunum örnekleri sayesinde yalnızca klasik tabak şekilleriyle değil, aynı zamanda dikdörtgen gibi değişik tabak şekilleriyle de nasıl şık yemek sunumları ve uyumlu sunum yemekleri yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca premiumlaştırma yöntemiyle de tariflerinizi daha sofistike yemeklere dönüştürebilirsiniz.

 

01:15

Giriş

Önce gözümüzün doyduğu söylenir; Johannesburg'daki Urbanologi'den Şef Coetzee ile sunum tekniklerinizi geliştirin.  Mutfak sanatlarında sunumun önemini öğrenin ve yemeğiniz için mükemmel kanvası yaratın.  Teknikleri, aletleri ve trendleri öğrenin ve mevsime özel tarifleri, örnekleri ve ipuçlarını keşfedin.

02:30

Sunumda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şef Coetzee, pratiklikten, bir sunumun tekrarlanabilirliğine, tarza, kimliğe ve mevsime özgü malzemelere kadar yemeğinizi tabağa yerleştirirken dikkat etmeniz gereken estetik olguları paylaşıyor. 

02:15

Tatlı Patates Bileşenleri

Şef Coetzee, bir tatlı patates kullanarak, iyi bir yemeğin bileşenlerinin neler olması gerektiğini anlatıyor.  Sıcaklıktan dokuya, Urbanologi'nin tatlı patates tabağı tarifinde kullanılan estetik unsurları keşfedin.

03:05

Tabaklar

Ölü boşluklardan kaçınmak ve kolayca estetik bir akış sağlamak için bir kafes sisteminin kullanılmasını öngören en önemli ipuçları ile, tabağınızın şeklinin sunumunuzu nasıl değiştireceğini anlayın.

03:45

İyi ve Kötü

Şef Coetzee bir mevsim salatası ile tabağa iki farklı sonuç yaratacak şekilde nasıl yaklaşabileceğinizi gösteriyor.  Renk, yapı ve katmanlardırma ipuçları ile tabağınızda tekrarlanabilir mükemmel sonuçlara ulaşın.  

03:01

Tatlı Patates (Yuvarlak Tabak)

Tatlı patates, keçi sütü ve rooibos musu ile süslenmiş bir yemek ve kanvasa uygun dairesel bir sunum yaratmayı öğrenin. 

03:33

Karnabahar (Dikdörtgen Tabak)

Dikdörtgen bir tabak ve tek renkli tonlarla çalışan Şef Coetzee, karnabahar salatası tabağını gösteriyor. Yemeğinizi tabağa koymadan ve heyecan verici sunumlar oluşturmadan önce görsellik deneyimleri yapın.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu