Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Sıradan bir yemeği bile üst düzey bir lezzete dönüştürebilen premiumlaştırma, bilgilerinizi ve yeteneklerinizi kullanarak oldukça yaratıcı ve benzersiz sonuçlar ortaya koymanıza yardımcı oluyor. Coobs’un Baş Şefi Dietrich de iki farklı tarifle beraber sık sık tükettiğimiz tavuk ve sosisi etkileyici patates püresi sunum şekilleriyle premiumlaştırarak bambaşka bir noktaya taşıyor. Burada önemli olan zaten lüks bir tarifi tekrarlamak değil; basit bir tarifi lüks detaylarla yapmak. 

Sadece görüntü ile sınırlı kalmayan premiumlaştırma, kullanılan gıdaların organik olmasından pişirilme yöntemlerine, eklenen sos ve salatalardan sunum şekillerine kadar neredeyse her adımı kapsıyor. Bu tarz yemeklerin ideal bir tamamlayıcısı olan püre tarifi de premiumlaştırma esnasında farklı bir boyut kazanarak “Klasik püre nasıl yapılır?” sorusunun dışına çıkıyor. Siz de Sous-Vide gibi özgün pişirme tekniklerini premiumlaştırma amacıyla kullanabilir; sosis tarifi, tavuk tarifi ve diğer birçok tarifinizde deneyebilirsiniz.  

 

02:04

Giriş

Johannesburg'daki Coobs'un Baş Şefi Dietrich, günlük bir yemeği alarak, farklı bir dokunuş ile daha sofistike bir yemeğe dönüştürme olarak tanımlanan Premiumlaştırma konseptini anlatıyor.  İki yemek ile deneme yapabilirsiniz: Püreli sosis ve yayık altı sulu tavuk ve patates kızartması.

01:25

Yayık Altı Sulu Kızarmış Tavuk için Malzemeler

İlk yemeğimizin malzemelerini öğrenin - Ballı tereyağlı sos ve baharat karışımlı patates kızartması ile servis edilen yayık altı sulu kızarmış tavuk.

 

02:10

Yayık Altı Sulu Kızarmış Tavuk - Hazırlama Bölüm 1

Tavuğu çırpılmış yumurta, un ve bayat ekmek kırıntısı ile kaplayın ve yemeğinize eşlik edecek klasik lahana salatası tarifini öğrenin.

03:10

Yayık Altı Sulu Kızarmış Tavuk - Hazırlama Bölüm 2

2. Bölümde, tabağa alacağınız çıtır çıtır, bol aromalı bir lezzet için tavuğu ve patatesleri nasıl hazırlayacağınızı öğrenin ve kızartma, üzerine sos gezdirme ve bitki tozu serpme aşamalarını görün. 

03:07

Sosis ve Patates - Hazırlık Bölüm 1

Sosislerinizi ızgarada pişirmeden ve çeşni dökmeden önce kullanacağınız malzemeleri öğrenin.  Kremsi, yumuşak bir püre yapmanın tekniğini öğrenin.

03:38

Sosis ve Patates - Hazırlık Bölüm 2

Pırasalı bir konsantre stok sosu hazırlayın, soğanlarınızı kızartın ve yemeği tabağa almadan önce son dokunuşları yapın.  Klasik bir yemeğe premium bir hava katmak için malzemeleri karıştırın.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu