Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Son yıllarda hem Türkiye’deki hem dünyadaki en popüler restoran yemekleri arasına girmeyi başaran steak çeşitleri, kesinlikle etin seçilmesinden kesimine, yaşlandırılmasından pişirme tekniğine kadar tüm adımlarında bilgi, tecrübe ve incelik istiyor. Misafirlerinize unutulmaz bir ziyafet sunabilmek için de doğru et nasıl seçilir, et pişirme teknikleri nelerdir ve steak pişirme için hangisinden yararlanılır; tüm bu soruların cevaplarını bilmeniz gerekiyor. 

Goodman restoranın Baş Aşçısı Tim Delaney, steak gibi dikkat ve özen isteyen bir tarif konusunda tüm adımları kapsayan detaylı ipuçları veriyor. Adeta kısa bir et pişirme kursu niteliğindeki bu videolar sayesinde siz de et pişirme sanatı ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Ayrıca hazırlayacağınız lezzetli steak’i sunum sanatı aracılığıyla görsel açıdan da bir üst boyuta taşıyabilirsiniz. 

 

01:04

Giriş

Londra'daki Goodman restoranda Baş Aşçı olan Tim Delaney ile siz de steak ustası olun. Mükemmel steak hakkında, tedarik etmeden ve yaşlandırmadan kesmeye, hazırlığa ve pişirmeye ve en iyi steak garnitürlerine ilişkin adım adım tariflere kadar bilinmesi gereken her şeyi öğrenin. 

01:25

Mutfağın Hazırlanması

En keskin bıçaklardan en iyi ızgaraya kadar, mutfağınızı her seferinde mükemmel bir steak için nasıl düzenleyeceğinizi öğrenin.

03:11

Eti Seçmek

İyi bir steak için kaliteli bir et seçmelisiniz.  Doğru parçayı bulmaktan, etin mermer gibi damarlı görünmesine ve etin tazeliğini kontrol etmeye kadar steak'i nasıl temin edeceğiniz konusunda en iyi ipuçlarını ve içgörüleri öğrenin. 

04:06

Hazırlık

Steak hazırlamak için bu detaylı kesim rehberini izleyin. Aynı parçadan nasıl farklı steak'ler nasıl elde edeceğinizi öğrenin, et testeresini tanıyın ve eti nasıl mükemmel hale getireceğinizi görün.

04:25

Pişirme

Artık pişirelim! Şef Tim Delaney'nin mükemmel steak'i hazırlamak için josper fırını nasıl kullandığını izleyin. Kömür, en iyi fırın sıcaklığı ve steak'in tam olarak pişip pişmediğini nasıl kontrol edeceğiniz hakkında en iyi ipuçlarını öğrenin.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu