Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Parfe Nedir? 

Kökeni Fransızca “parfait” yani “mükemmel” kelimesine dayanan parfe, temel olarak yumurta, şeker ve kremanın çırpılıp dondurulmasıyla yapılan bir tatlı çeşididir. Özellikle ülkemizde yaygın şekilde tüketilen bir tatlı türü olmadığı için “Parfe nasıl yapılır?” sorusunun cevabı sıklıkla merak edilse de parfe yapımı oldukça basittir. UFS Academy tarifleri arasında yer alan ve çok daha hafif, sağlıklı bir parfe alternatifi olan vegan parfeyi de deneyebilirsiniz. 

Gnocchi Nedir? 

Avrupa’da hesaplı, pratik ve lezzetli bir tarif olduğu için yoğun olarak tüketilen İtalyan kökenli gnocchi, ülkemizde henüz yeterince yaygınlaşmamış tatlar arasında yer alıyor. En basit haliyle irmik, buğday unu, patates, peynir ve yumurta içeren gnocchi tarifi, özellikle domates sosuyla beraber klasik makarnaya mükemmel bir alternatif oluşturuyor. “Gnocchi nasıl yapılır?” sorusunun cevabına UFS Academy videolarından kolayca ulaşabilirsiniz. 

 

01:27

Giriş

Hazendal Wine Estate’ten Yönetici Şef Michelle Theron ile tanışın. Yerel ürünlerle ilgili bakış açısını paylaşın ve iki leziz Vegan tarifi nasıl yapacağınızı öğrenin: hindistan cevizli ve deniz iğdeli parfe ve ardından balkabaklı ve fındıklı gnocchi.

03:03

Parfe Bölüm 1

Sebzeli bir hamur yapmayı, geleneksel malzemeler yerine vegan alternatifler kullanmayı ve fırında yemek pişirme konusunda zamanlama ve sıcaklıklar ile ilgili ipuçlarını öğrenin.

02:53

Parfe Bölüm 2

Rooibos ve limonlu çay ile pekan cevizli pralin yapın. Mükemmel dokular ve sıcaklıklarla ilgili bilgi edinin. 

02:47

Parfe Bölüm 3

Hindistan cevizli parfe yaparken, pişirme, ısıtma, soğutma ve dondurma işlemlerinden önce deniz iğdesi püresini ve kumkatı bir araya getirin. 

02:58

Parfe Bölüm 4

Bitkilerin gücü ile, yoğun aromalı ve ayrı katmanlardan oluşan bir tatlı yaratmak için malzemelerinizi alın!

02:41

Gnocchi Bölüm 1

Bu gnocchi için sebzelerin gücünden faydalanın. Şekillendirme ve pişirme aşamalarından önce,  mükemmel hamuru nasıl yoğuracağınızı ve rulo yapacağınızı öğrenin.

02:56

Gnocchi Bölüm 2

Renkli bir sonbahar havası için, çeşni ve baharat eklemedeRenkli bir sonbahar havası için, çeşni ve baharat eklemeden önce, gnocchi’yi altın rengi alana ve kıtır kıtır olana kadar kavurun. n önce, gnocchi’yi altın rengi alana ve kıtır kıtır olana kadar kavurun. 

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu