Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Sous-Vide Tekniği Nedir?

Oldukça sağlıklı bir pişirme tekniği olan Sous-Vide, kısaca “vakumda pişirme” anlamına geliyor. Vakumlama yöntemiyle havası alınmış naylon poşetlerin içindeki yiyecekleri, düşük ısıda ve uzun sürelerle pişirme anlayışı üzerine kurulu olan Sous-Vide pişirme, hem etler hem sebzeler için kullanılabiliyor. Café Del Sol Yönetici Şefi Jonathan Duiker’ın yaptığı ördek pişirme ve edamame pişirme aşamalarında görebileceğiniz üzere bu pişirme tekniği, içerik farketmeksizin mükemmel sonuçlar verebiliyor. 

Gıda pişerken kurumasını, lezzetini ve içeriğindeki besin değerlerini kaybetmesini önleyen Sous-Vide, ördek pişirme teknikleri dahil tüm et çeşitlerinde yağsız ve yumuşacık bir sonuç elde etmenizi sağlıyor. Ancak bu kadar lezzetli ve sağlıklı bir yöntemin düşük ısı nedeniyle pişirme süreleri normalden uzun olabiliyor. Sous-Vide et pişirme süreleri, biraz fazla beklemeyi gerektirse de kesinlikle buna değişiyor. Sous-Vide tekniğiyle pişirdiğiniz lezzetli ve sağlıklı tariflere sunum sanatı ile de kusursuz bir görüntü kazandırabilirsiniz. 

 

01:59

Giriş

Café Del Sol Yönetici Şefi Jonathan Duiker ile, Sous-Vide tekniğini keşfedin. Şef Duiker, ördek göğsü ve edamame fasulyesi içeren bir tarif üzerinden size hazırlık sürecini ve pişirme tekniklerini gösteriyor.  Her seferinde aynı kalitede ve lezzette sonuçlar veren bu tekniği keşfedin.

01:20

İçindekiler

Şef Duiker yemeğin malzemelerini sıralıyor.  Egzotik mantarlardan, taze meyvelere ve ördek göğsüne kadar, bu leziz Sous Vide sürecini destekleyecek taze malzemeleri tanıyın.

02:18

Sous Vide & Tavada Pişmiş Meyve Soslu Ördek

Önce limon kabuğu rendeli bir kürleme sıvısı ile başlayın, sonra ördeği çeşni ve ilave aromalarla zenginleştirip sous-vide torbasına koyun.  Ördeği sous-vide ile pişirme zamanı geldi! Ördek göğsünü oda sıcaklığına geri getiren buz banyosu tekniğini öğrenin.

03:54

Sous Vide & Tavada Meyve Soslu Ördek - Pişirme (Bölüm 1) 

Yemeği tabağa alma zamanı geldi.  Ördeğin derisini tavada karamelize edelim ve meyve püresi ile ördek stokunu karıştıralım.

03:20

Sous Vide & Tavada Meyve Soslu Ördek - Pişirme (Bölüm 2)

Egzotik mantarlar ve edamame fasulyelerini birlikte kızartalım, sonra yemeğin tatlı unsurlarına, yani yumuşatılmış kirazlara ve toz şekere geçelim.  Sonra malzemeleri birleştirerek, tabağımızı, tatlı meyve püresi, yenebilen çiçekler ve bezelye filizleri ile süsleyelim.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu