Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

03:18

Bölüm 1. Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları Metodolojisi (HACCP)

Gıda güvenliği konusunda kararlılığımız doğrultusunda, Unilever Food Solutions olarak, size temiz ve güvenli bir mutfak sağlamak için faydalı ve profesyonel çözümler sunan basit bir hijyen kılavuzumuz var. Bu ilk Bölümde, işinizi daha verimli hale getirmeye yardımcı olacak bir plan olan HACCP tanıtılacaktır. 

08:05

Bölüm 2. HACCP Temel Koşulları

Bu bölümde size HACCP'nin metodolojisini ve beş ilkesini tanıtılmaktadır. Sorunları daha ciddi problemlere yol açmadan önce belirlemek için bu kılavuzdan faydalanın.  Dört güvenlik tehlikesini tanıyın, takip örnekleri alın ve çalışma ortamınızı iyileştirin. 

01:15

Bölüm 3. Karmaşıklığın Azaltılması 

Verimli ve elverişli bir çalışma ortamı yaratmak için mutfağınızdaki süreç karmaşıklığını azaltmayı öğrenin. 

02:47

Bölüm 4. Kişisel Hijyen

Mutfakta kişisel hijyenin kritik önemi hakkında kılavuzlara başvurun. Kişisel hijyen ve üniforma, çalışma alanı, ekipman ve araçlara odaklanarak güvenliği artırın. 

3:00

Bölüm 5. Teslimatların Alınması

Bu Bölümde, gereksinimlerinizi karşılayan uygun bir tedarikçinin nasıl seçileceği anlatılmaktadır.  Gereksiz risklerden kaçının ve işletmenizin genel güvenliğini ve sürekliliğini düşünün. En iyi tedarikçileri ve koşullarını nasıl doğru bir şekilde tanıyacağınızı ve gözden geçireceğinizi öğrenin. 

07:12

Bölüm 6. Depolama

Ürünleri doğru bir şekilde saklamanız, müşterilerinizin güvenliğini sağlamanın yanı sıra işletmeniz için ekonomik çözümler sağlamanız açısından da kritik öneme sahiptir. Hatalardan kaçının, iletişimi iyileştirin ve her ürüne özgü saklama gereksinimlerini anlayın. 

06:17

Bölüm 7. Hazırlık 

Gıda güvenliği için hazırlama süresi son derece önemlidir. Bu bölüm, yiyecekleri kızartma, çözdürme ve kesme süreçlerinden sonra doğru şekilde hazırlamanız için size en iyi ipuçlarını verecektir. İlgili riskleri ve bunlardan nasıl en iyi şekilde kaçınılacağını anlayın. 

02:33

Bölüm 8. Soğutma

Servisten daha önce pişirilen yiyecekleri nasıl koruyacağınızı öğrenin ve yiyeceklerin müşterilere olabildiğince taze ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayın. 

02:55

Bölüm 9. Servis  

Bir yemeğin hazırlanmasındaki özenin aynısının servis ve sunumunda da devam etmesini sağlayın. Açık büfe yiyeceklerin muhafazası ve sağlık standartlarının korunması konusunda profesyonel tavsiye alın. 

01:42

Bölüm 10. Servisten Sonra  

Servisten sonra bile gıda güvenliği standartlarının korunduğundan nasıl emin olunacağını anlayın; ertesi güne hazırlık olarak personelinizi doğru şekilde temizlik yapmaya teşvik edin.

01:56

Bölüm 11. Atıkların Uzaklaştırılması

Servis sonrası mutlaka bol bol atık ortaya çıkar.  Zararlı bakterileri önlemek amacıyla atığın mümkün olduğunca hijyenik bir şekilde uzaklaştırıldığından ve bertaraf edildiğinden emin olmak için bu yararlı önerileri dikkate alın. 

04:36

Bölüm 12. Temizlik Ve Bakım 

Bu basit adımlar, gıda güvenliğinde yüksek öncelikli temizlik ve bakımın rolünü anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu ipuçları, sizin ve çalışanlarınızın, ortamın doğru şekilde temizlediğinizden ve bakımının yapıldığından emin olmanızı sağlayacaktır. 

02:43

Bölüm 13. Haftalık Kayıtlar

Önemli bilgilerin iletildiğinden, kaydedildiğinden ve güvenlik prosedürlerinin verimli bir şekilde takip edildiğinden emin olun. Bu bölüm, kaydetmeniz gereken kritik kontrol noktalarında size yol gösterecektir.

00:47

Bölüm 14. Kapama 

Gıda güvenliği, tüm gıda kuruluşlarının başarısı açısından kritik öneme sahiptir; ancak, bunun büyük bir zorluğu beraberinde getirdiğini de biliyoruz. Bu nedenle, bu süreçte size ve ekibinize yardımcı olacak yetkin bir kılavuz olmayı amaçlıyoruz.  

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu