Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Noodle Sos Gorseli

Noodle Sos Çeşitleri

Noodle’ı lezzetlendirebilmek için kullanılan noodle sosları oldukça çeşitli. Aslında noodle için sos seçerken en çok dikkat etmen gereken, nasıl bir noodle yemek istediğin. Tek bir çeşit sos kullanacaksan da sosun miktarını yine yemek ya da pişirmek istediğin noodle çeşidine göre ayarlamalısın. Noodle sos çeşitlerine bir bakalım.

●Soya Sosu: Uzak Doğu mutfağının baş tacı sayılır. O yüzden de noodle için tabi ki vazgeçilmezlerden.

●İstiridye Sos: Soya sosunun yanı sıra Uzak Doğulular yemeklerinde tatlıyla ekşiyi ve hatta tatlıyla acıyı bir tabakta buluşturmayı çok seviyorlar. Hafif tatlı bir aroma istersen, özellikle de deniz ürünleriyle buluşturacağın noodlelar için bu sosu düşünebilirsin.

●Susam Yağı: Asya Mutfağında oldukça sık kullanılan bir yağ çeşidi. Noodle’a kattığı kuruyemiş aroması ise efsane.

●Acı-Tatlı Sos: Hayatın kendisi gibi yemekler hazırlamayı seven Asyalılar, acı-tatlı sosa da bayılıyorlar. Noodle için biçilmiş kaftan olan bu sosu, soya sosu ile zenginleştirebilirsin. Ayrıca noodle acı sos, acıseverler için de olmazsa olmaz.

●Sarımsaklı Siyah Fasulye Sosu: Bizim mutfağımızda olduğu gibi Uzak Doğu mutfağında da sarımsak tahtından edilemeyecek kadar kıymetli bir sebze. Hele ki bu şahsına münhasır siyah fasulye sosu sarımsakla birleşince ve bir de noodle’a eklenince efsaneler hayat buluyor.

Tüm bu sosları leziz bir noodle yapmak için kullanabilirsin. Ancak dikkat etmen gereken en önemli şey tabii ki miktarları. En iyi soslar bile olsa miktarları düzgün ayarlanmadığında noodle yenemeyecek kadar kötü olabilir. Yoğun çalışma koşulları altında sosların miktarlarını ayarlamak, hızlı ve dinamik bir şef için bazen fazla vakit alıcı olabilir.

Yapacağın noodlelar için şimdiden ellerine sağlık şefim. 

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu