Menü

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

1. Jiro Dreams of Sushi

İddia ediyoruz böyle bir mükemmelliyetçilik, böyle bir tutku görmedin! Jiro Dreams of Sushi, dünyanın en önemli suşi şefi olduğu düşünülen 85 yaşındaki Jiro Ono'nun hikayesi. Kendisi Tokyo'da bir metro istasyonunda bulunan 10 kişilik suşi restoranı Sukiyabashi Jiro'nun sahibi. Restoran mütevazi görünümüne rağmen prestijli üç Michelin Yıldızı'na sahip. Dünyanın dört bir yanındaki suşiseverler, türünün ilk örneği bu özel restoranı ziyaret edebilmek için aylarca öncesinden rezervasyon yapıyor. Jiro Dreams of Sushi; iş, aile ve mükemmeliyet sanatı üzerine düşünceli ve zarif bir film. Jiro'nun hayatı, ona mutfak dünyasında eşsiz bir başarı getirirken oğlu ile arasındaki çekişme ise onu sevgi dolu ama karmaşık bir baba yapıyor.

Jiro Dreams of Sushi Fragman

02:00

2. Ratatouille

Animasyon deyip geçme, çizgi sinema kimi zaman hayatı bir filmden çok daha gerçek anlatabilir. İşte bu animasyon da restoranda çalışmayı en doğru şekilde hissettiren filmlerden biri. Ratatouille, bir mutfağın neye benzediğini, konu temiz çalışmaya geldiğinde bir şefin çılgınlığını, mutfağın bir kadın için ne kadar zor olduğunu ve üst düzey bir mutfak ortamının gerçek kaotik doğasını anlatıyor. Unutmadan söyleyelim; ilham veren şef Gusteau’nun hayaleti, gastronominin dev ismi Auguste Escoffier’den esinlenmiş.

Ratatouille Fragman

02:30

Rama Krema

Kremalı makarnada Rama Krema’dan daha iyisi yok.* UFS güvencesiyle satın almak için hemen tıklayın!

Daha Fazlasını Görüntüle
26 316
₺26,37 Ürün Fiyatı

3. Spinning Plates

Usta şefleri iş başında izleyerek gaza gelenlerden misin? O zaman bu belgesel sana hiçbir filmin veremeyeceği gerçek bir anlayış ve ilham kaynağı olacak. Spinning Plates, üç farklı restoranı ve içlerinde bulunan çeşitliliği gözler önüne seriyor. Filmi izlerken bir restoran çalışanı olarak başarılarında veya başarısızlıklarında asla yalnız olmadığını hatırlayacaksın.

Spinning Plates Fragman

01:21

4. Big Night

Nefis yemekler ve bir aile restoranı açmanın zorluklarının anlatıldığı Big Night, 1996 yapımı bir film. İtalya’dan göç ederek Amerika’ya yerleşen İtalyan kardeşlerin sinek avlayan restoranlarını ayakta tutma çabasını yüzleri güldürerek anlatıyor. Filmin finalinde bulunan, yaklaşık olarak beş dakika süren ve hiçbir diyaloğun geçmediği efsanevi omlet sahnesi ise unutulmazlar arasında yerini almayı başarıyor.

Diğer konseptlerimizi incelemek için tıklayın.