Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Arkadaş Çevreni Gözden Geçir

Bu yoğun tempoda sosyal çevreni kaybedeceğini düşünüyor olabilirsin. Aslında belki de şimdiye kadar serbest meslekle uğraşan çok fazla insan olduğunu fark etmedin. Kendi işini yapan, yurt dışı bağlantılı çalıştığı için saat farkı sebebiyle gece çalışmak zorunda olan, vardiyalı çalışan sağlık personelleri ve çağrı merkezi çalışanları bunlardan birkaçı... Yani senin çalıştığın saatte çalışan, dinlendiğin saatte dinlenen pek çok arkadaşın olduğuna, yoksa da yeni arkadaşlar edinebileceğine emin ol.

Özel Hayat-İş Hayatı Dengesi Önemli

Bu konu da en az sosyal hayat kadar önemli. Mesela; sevgilin işten çıkarken sen işe gitmek zorundasın veya onun doğum günü akşamında kutlamaya katılamıyorsun. Yılbaşı planı yapmak neredeyse imkansız, şöyle cuma günü izin alıp üç günlük kısa bir tatil ise hayal. Tabii, bu konu siparişle olmuyor ama seninle benzer sektörde çalışan biriyle birlikte olduğunda çok daha keyifli bir hayatın olur.  Belki de sevgilinin doğum gününü senin çalıştığın restoranda kutlamak iyi bir fikir olabilir, ne dersin?

Her Şeyin Başı Sağlık

Mutfak çalışanları iş kazalarına sık sk maruz kalıyor. Sen ne kadar dikkat etsen de ve güvenlik önlemlerini alsan da mutfakta kesikler, yanıklar gibi ufak tefek kazalar yaşanabilir. Kapsamlı bir sağlık sigortası ise her şefin hayatını kolaylaştırır. Sağlık masraflarının bir sigorta kapsamında olduğunu bilmek bile psikolojik olarak seni rahatlatır ve işine odaklanmanı sağlar.

Sabah Keyfi Senden Sorulur

Elindeki avantajı kullanmayı dene. Uzun saatlerini etrafı kapalı ve güneş görmeyen bir ortamda geçiriyorsun. Peki, ya gün içinde neler yapıyorsun? Güneşli bir günde mis gibi açık havada deniz kenarında yürüyüş yapabilirsin. Spor yapabilmek için spor salonunun en kalabalık saatlerine katlanmana gerek yok. Yaz aylarında hafta sonu kalabalık plajlara gitmek zorunda değilsin. Yağmurlu bir sabahta herkes işe yetişmeye çalışırken elinde kahvenle battaniye altında film keyfi yapabilirsin. Ayrıca resmi kurumlardaki işlerini halletmek için işten izin almana gerek yok. Bankadaki, vergi dairesindeki, postanedeki işlerini rahat rahat yapabilirsin. 

Kültür-Sanat Aktivitelerinden Uzak Kalma

Sinemaların sabah seansları akşam saatlerine göre çok daha tenha ve sakin; hatta bilet fiyatları da çoğunlukla daha uygun. Akşam saatlerinde ve hafta sonu uzak kaldığın kültür sanat faaliyetlerine sabah saatlerinde devam edebilirsin. Görmek istediğin bir müze veya sergi varsa açık oldukları saatlerde rahatlıkla ziyaret etme şansın var. Yaşamını zenginleştirecek bir diğer şey ise hobi edinmek olabilir. İstersen bir resim atölyesine veya bir dans topluluğuna katılabilirsin.

Çalışma şartlarının zorluğu veya uzun çalışma saatleri hayatını dolu dolu yaşamana engel değil. Hem dinlenmek için hem de sosyal hayatını devam ettirebilmek için yeterli zamanın olduğunu aklından çıkarma. Gündüz uyumanı kolaylaştırmak için yatak odana karartma perdelerden alabilirsin. Bir ajanda alıp günü belirli saatlere bölerek tüm ihtiyaçlarını bu zaman dilimlerine yerleştirebilirsin. Çalışma arkadaşlarınla iş dışındaki yaşam düzeni hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsin. En önemlisi çalışırken gülüp eğlenerek mesleğinin keyfini çıkarabilirsin.

Knorr Chef's Sütlü Patates Püresi 2KG

Şeflerin 1 numaralı tercihi* * Şef paneli, Mutfak Penetrasyon Takibi, TNS, 2016 Knorr Chef’s Sütlü Patates Püresi UFS güvencesiyle satın almak için hemen tıklayın!

Daha Fazlasını Görüntüle
6 25
₺626,71 Ürün Fiyatı
Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu