Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

1. Ergonominin Önemi

Bir şef için bıçak seçimi son derece kişisel yürütülmesi gereken bir süreçtir. Uzun saatler boyunca elinizde işleyecek olan bu aletin size en rahat, kolay ve hızlı çalışma imkanı vermesi önemlidir. Bunu sağlamak için de öncelikli olarak değerlendirmeniz gereken kriter, bıçağın ergonomik olup olmadığıdır. Doğru bıçak uzun vadede elinizi yormayan bıçaktır. Bu noktada bıçağın yapısına dair ayrıntıları tamamen siz belirlersiniz. Dilerseniz ağır bıçakları ya da hafif ve güçlü olanları tercih edebilirsiniz. Yeter ki çalışırken bileğinizi zorlamasın ve size rahat bir tutuş vadetsin. Ergonomik yapı, sizin bıçağa her koşulda hakim olabilmenize yardımcı olur. Tabiri caizse seçeceğiniz bıçak elinizle bütünleşmeli ve çalışırken eliniz adete onunla dans etmelidir.

2. Denge Unsuru

Bıçak seçimine dair bir başka önemli püf noktası denge unsurudur. Bıçağın sap kısmı ile kesici çelik kısmı arasında kusursuz bir denge olmalıdır. Bu özellik çalışma rahatlığınız kadar çalışma güvenliğinizi de etkileyen çok önemli bir ayrıntıdır. Söz konusu dengeyi bıçağı masanın kenarına koyup sapı ile çelik kısmını gözlemleyerek anlayabilirsiniz. Dengeli bir bıçak üzerinde iş yaptığınız tahtaya ve aynı şekilde malzemenin kendisine de hatasız bir biçimde oturur. Bu özelliğe sahip olmayan bıçağın iyi bir şef bıçağı olması mümkün değildir.

Knorr Et Suyu Toz Bulyon 5KG

Knorr Et Suyu Toz Bulyon, yemeğinize zengin et/tavuk lezzeti katar.

Daha Fazlasını Görüntüle
10 19
₺968,14 Ürün Fiyatı

3. Tasarımla Fark Yaratın

Bir şef olarak bıçağınız size özeldir ve kullanım hakları size aittir. Muhtemelen bıçağınızın başkaları tarafından kullanılmasından çok da hoşlanmazsınız. Zamanınızın kayda değer bir bölümünü geçirdiğiniz bu alet, zamanla sizinle bütünleşir, sizi temsil eder. Sizin için böylesine özel bir yere sahip olan bıçağın tasarımı da ergonomi ve denge unsurları kadar önemlidir. Sonuçta bıçağınız sizi, mesleğinizi ve bir noktada tarzınızı yansıtacak, bir tür imzanız haline gelecektir. Dolayısıyla bıçak seçimi yaparken tasarımsal ayrıntılara da dikkat etmenizi öneririz.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu