Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

aşçılık okulu

1. Başarılı Bir Şef Olabilirsin

Mutfak sanatları eğitimini alan pek çok öğrencinin ilk hedefi şef olmaktır. Eğer iyi bir şef olmak istiyorum diyorsan; işin eğitimini alman, bu rekabeti zor sektöre 1-0 skorla önde başlamanı sağlayabilir. Aşçılık okulu kaç yıl diye soracak olursan; bunun değişken bir cevabı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer lisans eğitimi alacaksan minimum 4 yıllık bir süreci göze alman gerekir. Ancak bu esnada çeşitli stajlarla kendini profesyonel mutfaklarda pratik anlamda da geliştirebilirsin. Böylelikle mezun olduğunda önceden kontağın olan şeflerle devam etme şansını yakalayabilirsin.   

aşçılık okulu

2. Restoran İşletmeciliği Yapabilirsin

Gastronomi dünyası ilgini çekiyor ama kendini mutfağa, dört duvar arasına kapatmak ile ilgili endişeler yaşıyorsan; içindeki girişimciyi harekete geçir! Restoran işletmeciliği konusunda başarı kazanmak için dünyanın en iyi aşçılık okullarına göz atabilir; kendini bu sektörün her alanında donanımlı bir profesyonel olarak yetiştirebilirsin. Sonrası biraz sabır, biraz sermaye ve bolca emek… 

aşçılık okulu

3. Gastronomi Danışmanlığı 

Bu, biraz tecrübe edindikten sonra tercih edebileceğin bir meslek ama yine de hayal ettiğin pozisyona odaklanmak için yıllarca beklemene gerek yok. Bu mesleği seçersen; yeni restoran açmak isteyenlere danışmanlık verebilir, çeşitli gastronomi etkinlik ve fuarlarında görev alabilir, otel mutfakları için farklı konseptler geliştirebilir veya kurumsal etkinliklerde rol alabilirsin.    

aşçılık okulu

4. Gurme Yazarlığa Ne Dersin?

Kalemine güveniyorsan, iki profesyonel alanı birleştirip etkili bir gurme yazar olmayı deneyebilirsin. Saygın gazete ve dergilerde restoran yorumları yazabilir, şef röportajları yapabilir ve çeşitli editoryal içerikler hazırlayabilirsin. Dilersen kariyerine dijital platformlarda ya da TV ekranlarında tematik metin yazarlığı yaparak devam etmen mümkün olabilir. 

aşçılık okulu

5. Son Moda Kariyer: Yeme & İçme Influencer’ı 

Belki bu seni şaşırtacak ama bu işin eğitimini alan pek çok şef kitlelere sosyal medya üzerinden ulaşır. Kullanıcılar / takipçiler, işin mutfağını bilen birinden restoran önerileri almayı, orijinal tarifleri duymayı ya da etkinlik duyurularını takip etmeyi tercih ediyor. Aşçılık eğitimin esnasında bir yandan da dijital pazarlama ve yemek fotoğrafçılığı konularına kafa patlatırsan ve yeme içme konularında kaliteli içerikler üretirsen,influencerlar dünyasında kimse senin önüne geçemez!  

 

 

 

 

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu