Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Feyzullah Aksoy, kariyerine farklı konseptte yerler sığdırmış bir pastane şefi. Hyatt Hotel, Ceylan Intercontinental Hotel ve Hilton İstanbul Bomonti & Conference Center’da yine pastane departmanlarında görev alıyor. An itibarıyla Mövenpick Hotel Istanbul’da pastane şefliğini devam ettiren Aksoy, işini mutlulukla ve keyifle yapıyor. 2016 yılından bu yana Mövenpick Hotel Istanbul’da pastane şefliği görevinde bulunuyor. 

Knorr Doğal Sebzeli Çeşni 750GR

Dengeli karışımı ile yemeğinize uyum sağlar, baskın bir tat bırakmaz. Yemeğinizin lezzetini katlar.

Daha Fazlasını Görüntüle
2 11
₺170,65 Ürün Fiyatı

“Menümüzde Türk tatlılarına olan ilgi yoğun bir şekilde artıyor.”

Başarılı pasta şefi 20 yılı aşkın süredir mesleğin içinde yer alıyor. Mövenpick Hotel Istanbul’da AzzuR Restaurant, BarAdoX ve Skyline Club Lounge olmak üzere üç mekânda misafirlere hizmet verdiklerini belirterek, “Açık mutfak konseptiyle çalışmayı sürdürdüğümüz AzzuR Restaurant; Türk, İsviçre ve dünya mutfağından tatları barındırıyor. Menülerimizi oluştururken birçok damak tadına hitap edebilecek, sağlıklı, lezzetli ve özel yiyecekler seçiyoruz. Mevsimine uygun, taze meyvelerden oluşan tatlılara yer vererek; sunumlarımızı gerçekleştiriyoruz. Menümüzde Türk tatlılarına olan ilgi oldukça yoğun bir şekilde artıyor. Künefe, katmer, baklava gibi şerbetli tatlılarının tercih edilmesinin yanı sıra; sütlaç, kazandibi gibi sütlü tatlılar da ilgi görmektedir.” diyor.

“Birçok üründe püf noktalarına dikkat ederek istenilen sonuca ulaşıyorum.”

Feyzullah Aksoy, gelişen teknoloji ile birlikte imkânların artmasının, yaratıcılığın ön plana çıkmasında oldukça büyük katkı sağladığını düşünüyor. Buna paralel olarak Türk mutfağı tatlılarının da devamlılığını sağlamakla beraber, Türkiye sınırlarını aşarak dünyanın birçok noktasında üretilen ve tercih edilen bir lezzet haline geldiğini belirterek sözlerini şöyle noktalıyor: “Yirmi yılı aşkın süredir içinde bulunduğum sektör doğrultusunda, gerek kendim gerek birçok şef ile fikir birliği yaparak çalışma; yeni ürünler geliştirme, var olan ürünlerin devamlılığını sağlama hususuna dikkat ederek üretim yapıyorum. Çikolatalar, pastalar, restoran tatlıları gibi birçok üründe püf noktalarına dikkat ederek istenilen sonuca ulaşıyorum.”

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu