Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Şeflerimiz yemeklerden geri kalanlarla ilgilenmeye başladı ve tıpkı eski günlerde olduğu gibi balığın tamamından faydalanıyorlar. Bu son trend hakkında bakın bize ne gibi tavsiyelerde bulunuyorlar?

Favori Tarifler

Füme-Biberiyeli Patates ve Tatlı Ekşi Pırasa Sosuyla Izgara Mürekkep Balığı Dokunaçları

“Akdeniz mutfağının yapı taşı olan karbonhidratlarla proteinleri bir araya getiren bu yemek, Akdeniz balıkçılığı ile bağlantılı yaygın bir geleneği yansıtıyor. Bu yemek, bana ahtapotun denizden getirdiği lezzetle tatlı-ekşi pırasa sosunu birleştirme fırsatı veriyor. Bu füzyona füme patates musunun kadifemsi dokunuşu eşlik ediyor.” (Şef Mario Loina)

Balığın bütün parçalarından yararlanıp farklı lezzetleri denemek mi istiyorsunuz? Elbette istiyorsunuz! Dolayısıyla artık balık kılçıklarını bile kullanmaya hazır olun. Tıpkı Japonların yaptığı gibi balık kılçıklarını derin yağda iyice kızartın ve bir sosla birlikte atıştırmalık olarak servis edin veya deniz ürünü risottosunda kullanın. Kılçıkları kullanacaksanız bunun bir püf noktası var: Kılçığın kenarlarında biraz et bırakın. Böylece kılçık kenarındaki etler kıtırlaşır ve iyice kızarır.

Balığın her parçasını kullanmak üzere bazı şefler, “balık şarküterisi” olarak adlandırılabilecek bir yöntemi benimsiyor. Örneğin, ton balığından yapılan ve “nduja” olarak bilinen yumuşak ve baharatlı salamda balık filetosunun ortasından geçen kanlı kas bölgesi kullanılıyor.

Knorr Chef's Sütlü Patates Püresi 2KG

Şeflerin 1 numaralı tercihi* * Şef paneli, Mutfak Penetrasyon Takibi, TNS, 2016 Knorr Chef’s Sütlü Patates Püresi UFS güvencesiyle satın almak için hemen tıklayın!

Daha Fazlasını Görüntüle
6 25
₺626,71 Ürün Fiyatı

Balığın tamamından yararlanmanın başka yolları da var:

  • Balık yumurtasını tütsüleyin ve sos olarak veya çeşni olarak kullanın ya da yumurtaları kurutup yumurta krakerleri yapın.
  • Bir şey daha: İyice kızarmış balık derilerini salatada ya da yapacağınız sandviçte kullanın veya derilerden küçük kaplar yapıp içine dilediğiniz sosu koyun.
  • Şimdi gelin balık karaciğerinden nasıl yararlanabileceğimize tekrar bakalım. Morina balığı karaciğeri, kızarmış ekmeğe gerçekten çok yakışır. NOMA’nın şeflerinden Rene Redzepi’nin ince dilimler halinde servis ettiği söğüş balık ciğeri, insanın ağzında dondurma gibi eriyor.
Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu