Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Kuru Saklama
 

Pazar poşetleri yeşillik saklama için ideal bir yol değildir, bunun yerine yeşilliklerini kağıt havluya sararak bozulmalarını geciktirebilirsin. Kağıt havlunun içinden çıkarıp fazla zaman kaybetmeden maydanoz, dereotu, nane, roka, tere ve reyhan gibi yeşil sebzelerin önce saplarını biraz kısalt. Sonra derince bir kaba yeşillikleri atıp buz gibi suyla yıkamaya başla. Bütün tozu toprağı uzaklaştırma aşamasını geçtik. Buradaki püf nokta suyun soğuk olması, istersen içine biraz buz atıp bekletebilirsin.

Yıkadıktan sonra salata kurutucuları ile veya havlu kağıt ile fazla suyu uzaklaştır. Kritik nokta hiç su kalmaması ve sonrasında da hava almayacak şekilde saklamak. Çünkü yeşil sebzeler ıslak ve açıkta kalırsa solunum hızı arttığı için bozulmaya başlar. Kenarına pipet iliştirilmiş bir saklama torbasına kağıt havluya sarılmış yeşillikleri koyduktan sonra poşetin havasını pipetle olabildiğince çekmek de son adım. Poşete koymak yerine yeşillik saklama için çeşitli özel kapları veya kavanozları da kullanabilirsin. Yeşillikleri buzdolabında veya derin dondurucuda bu şekilde daha uzun süre muhafaza edilebilirsin.

Islak Saklama

Alternatif bir yeşillik saklama yöntemi de yeşilliklere vazoda çiçek gibi bakmak. Bir kavanoz veya derince bir kabın içine biraz su koy, sonra da maydanoz, tere, roka gibi yeşilliklerini sapları suya girecek şekilde yerleştir. Buzdolabının kapağına yerleştirebileceğin bu kavanozlardan istediğin kadar yeşilliği kolayca alıp kullanabilirsin. Basit ve masrafsız yeşillik saklama yöntemi ile sen de salatalarını her daim yemyeşil ve taptaze yeşilliklerle hazırlayabilirsin. 

Knorr Doğal Sebzeli Çeşni 750GR

Dengeli karışımı ile yemeğinize uyum sağlar, baskın bir tat bırakmaz. Yemeğinizin lezzetini katlar.

Daha Fazlasını Görüntüle
2 11
₺170,65 Ürün Fiyatı
Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu