Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Acılı Ezme

Acılı Ezme

Kebapçılarda görmeye çok aşina olduğumuz acılı ezme, kızarmış ekmeğin üstünde, yanında balıkla da nefis olan bir meze. Domates, taze soğan, sarımsak, biber salçası, maydanoz ve nar ekşisi ve tabii bir de zeytinyağı.  Unutma, acılı ezme özellikle fırın balıklarına çok yakışıyor. Balık yanı meze listende bu lezzet yerini almalı şefim.

Şakşuka

Şakşuka

Patlıcanın her hali güzel. Ancak şakşukanın ekmeği bana bana yerken verdiği lezzet, balıkla birleşince mükemmele yakın oluyor. Harika bir şakşuka için soğan, biber, sarımsak ve patlıcan olmazsa olmaz. Balık yanına meze dendiğinde ilk akla gelenlerden biri olur kendisi. 

 

Zeytinyağlı Fava

Zeytinyağlı Fava

Mevzu bahis balık sofrası mezeleri ise favadan bahsetmemek olmaz. Kuru bakla, kuru soğan ve sürpriz malzeme portakal suyunun harika birlikteliği olan bakla, balığın en güzel eşlikçilerinden. Ayrıca balığın sindirimini de kolaylaştıran fava, menünde mutlaka yerini almalı şefim. 

 

Humus

Humus

Tahin, nohut, limon suyu ve zeytinyağının adeta ahenkle dans ettiği bir meze humus. Balığa çok ama çok yakışan bu nefis mezeyi listene eklemelisin. Çünkü balık yanında meze arayışındaysan, bunlardan biri mutlaka humus olmalı. 

 

Lakerda

Lakerda

Balığın yanına yapılacak mezeler konuşulurken balıktan yapılan mezelerden bahsetmemek olmaz. Palamutun en lezzetli ve farklı hali olan lakerda, tüm balık sofralarında aranan bir güzellik. Bir nevi balık turşusu olan lakerdanın hakkını vereceğine hiç şüphe yok şefim. 

 

Ton Balıklı Meze

Ton Balıklı Meze

Ton balığı, kuru soğan, mısır, mayonez ve maydanoz bir araya gelince tadına doyum olmayan bir meze ortaya çıkıyor. Balıkla çok ama çok yakışan bu meze, ekmek üstüne de sürülüp yenesi. 

 

Havuç Tarator

Havuç Tarator

Havucun en sevilen hallerinden biri olan bu meze, hemen hemen her evde de yapılan, klasik ama en sevilen mezeler arasında. Evlerde bile balık sofrası mezeleri konuşulurken havuç tarator olmazsa olmazlardandır. Havuç, sarımsak, mayonez ve yoğurdun mükemmel birlikteliği işte karşında şefim. 

 

Patlıcan Salatası

Patlıcan Salatası

Patlıcanla yapılan her mezenin birbirinden güzel olması harika değil mi? Ayrıca balığın yanına giden mezeler söz konusuysa patlıcan salatası boş role adaylığını koyabilir.  Közlenmiş patlıcan, biber, soğan, domates ve bol ekşili bir sos. Bir şef daha ne ister…

 

Karides Tava

Karides Tava

Balığın yanına meze çeşitleri arıyorsan karides tava listenin başlarında yer almalı. Tazecik karideslerle tereyağ ve baharatlar birleşince ortaya tadına doyum olmayan tabaklar çıkıyor. Lezzetli ve çok sevilen bir meze olan karides tavayı atıştırmalık tabaklarında da kullanabilirsin şefim. 

 

Deniz Börülcesi

Deniz Börülcesi

Deniz kokan sofralara deniz kokan mezeler yakışıyor. Deniz kenarındaki kayalıklarda kolaylıkla bulunabilen enfes bir yeşillik. Balık meze çeşitleri arasında yerini oldukça sağlam tutam deniz börülcesini ayıklaması biraz zahmetli ama yemesi inanılmaz keyifli. Bol sarımsak, nar ekşisi, limon ve sirke. Hepsi elinin altında ise şimdiden kolay gelsin şefim!

Birbirinden lezzetli ve balığa çok ama çok yakışan 10 adet mezeyi senin için sıraladık. Hazırlaması kolay, porsiyonları küçük, paylaşarak yenilince güzel olan yiyecekler bunlar. Ancak balığa çok yakışan mezeler sadece bu listeyle sınırlı değil. Ajvar, tarator sos, balık yumurtası mezesi, hibeş veya sıcak ot salatası, ekleyebileceklerimizden sadece birkaçı. Balık meze çeşitleri neredeyse sonu olmayan bir dünya. Üstelik senin gibi şeflerin yaratıcılığı ile şahlanan klasik tarifler, yepyeni mezelere dönüşebilir. Senin de bu listeden faydalanacağına ve üstüne ekleyeceğine eminiz. Şimdiden ellerine sağlık!

 

ÜRÜNLERİ KEŞFETMEK İÇİN TIKLA.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu