Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

01:59

Giriş, Ekipman ve Malzemeler (Launceston Place)

Londra'daki Launceston Place'dan Şef Murphy ile tanışın. Bu yemeğin karmaşık unsurlarını öğrenin: ızgara ahtapot dokunaç, fritözde kızartılmış tavuk derisi ve mayonez kaplı kinoa bazı eşliğinde bir chorizo jeli ve limon püresi.

 

02:24

Chorizo ve Limon Püreli Ahtapot - Bölüm 1

Bölüm 1, chorizo stoku ve espresso jölesinin bir kombinasyonu olan chorizo jölesi ile başlıyor. Mükemmel kıvamı tutturmayı ve bir vakumlu ambalajla içerideki hava kabarcıklarını nasıl giderebileceğinizi ve emülsiyonunuzu nasıl sıkıştırabileceğinizi öğrenin. 

03:27

Chorizo ve Limon Püreli Ahtapot - Bölüm 2

2. Bölümde, ahtapotunuzu tavada ve tavuk derisini ve kinoa bazını derin yağda kızartmakla başlayarak malzemelerinizi hazırlayın. Baharatlamaya geçmeden önce, chorizo, kalamar mürekkebi sosu ve brunoise ile hazırlayın ve bazınıza tavuklu mayonez ve çıtır tavuk derisi serpiştirin. 

01:57

Chorizo ve Limon Püreli Ahtapot - Bölüm 3

3. Bölümde, tabağı brunoise, chorizo jölesi ve lezzetli limon püresi ile süslemeden önce ahtapot, tavuk derisi ve kinoalı bazı birleştirerek tabağı hazırlayın.

02:14

Giriş (Cafe Del Sol)

Café Del Sol Johannesburg'da yönetici şef olan Şef Duiker, günün üç seçimini paylaşmadan önce vejeteryan, bitki bazlı hollandaise emülsiyonu sürecini anlatıyor. 

02:29

Portakal Jölesi - Bölüm 1

Şef Duiker, agar agar, portakal suyu, vanilya ezmesi ve basit bir şurup kullanarak portakal jölesi yapıyor.  Narenciye emülsiyonu için bazı oluşturmayı öğrenin ve tarifi tamamlamak için 2. bölüme geçin. 

02:38

Portakal Jölesi - Bölüm 2

2. Bölüm, jölenin son adımlarından geçiriyor. Önce karıştırın ve süzün, sonra soğumaya bırakın.

00:42

Portakal Jölesinin Tabağa Alınması

Şef Duiker, portakal jölesini çıtır çıtır bir çikolatalı tartla birleştiriyor. Bu tatlının nasıl ikram edileceğini öğrenin. 

01:10

Salsa Verde Malzemeleri

Lezzet dolu bu bitki bazlı emülsiyonda yer alan taze malzemeler hakkında bilgi edinin.

03:23

Salsa Verde

Malzemelerinizi bir blender ile karıştırarak bu sade salsayı hazırlayın ve salsaya en yakışan protein ve balık yemekleri konusunda ipuçlarını öğrenin.

03:50

Hollandaise Sos

Son olarak, bir Japon narenciye bazı ile desteklenen tereyağı ve yumurta sarısı karışımı olan klasik bir Hollandaise emülsiyonu ile bitirin. Emülsiyonunuzun kesilmesini önlemek için önemli çırpma ve sıcaklık tekniklerini öğrenin. 

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu