Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

sosyal-medya-sefleri

1. Georgina Hayden 

Kuzey Londra’da yaşayan yabancı aşçılardan biri olan Georgina Hayden sadece bir aşçı değil, aynı zamanda bir yemek yazarı ve yemek stilisti. Çocukluğu Kıbrıs Rum kesiminde geçtiği için bu bölgenin yeme&içme kültüründen hayli etkilenmiş. 12 yıl boyunca Jamie Oliver ve ekibiyle çalışan şef, şimdilerde sadece yazarlık yapıyor ve sosyal medya üzerinden en güzel tabaklarını paylaşıyor. 

Rengarenk ve hayli ilginç tariflerle dolu Instagram hesabı özellikle genç şeflere orijinal fikirler verebilir. Mart 2022’de yeni yemek kitabı çıkacak olan Hayden, bu yeni kitabında vegan beslenme konusundaki çalışmalarını ve tariflerini bir araya getirmiş. Sadece bir sosyal medya hesabı değil, adeta bir blog gibi kullandığı ve sıklıkla içerik eklediği bu hesabı hemen takibe alabilirsin! 

sosyal-medya-sefleri

2. Jenner Tomaska

Restoranı Next ile çok değerli yemek yazarlarından olumlu kritikler alarak en iyi restoran ödülüne layık görülen genç şef ve restorancı Tomaska, sosyal medya hesabından paylaştığı tüyolar ve detaylı videolar sayesinde hayran kitlesini giderek geliştirmiş. Bazen sektörle ilgili iş ilanları da paylaşan şefin iletileri arasında et kesme tekniklerinden hamur yoğurma tüyolarına; sağlıklı tariflerden ekipman önerilerine kadar pek çok faydalı bilgi var. 

3. Rene Redzepi

Danimarkalı şef Rene Redzepi, Michelin yıldızlı bir restoran sahibi. İskandinav mutfağına modern ve özgün dokunuşlar ekleyen şef, deneysel tarifleriyle öne çıkıyor. Sosyal medyadaki bilgi ve ilham veren paylaşımları 1 milyon takipçisi tarafından zevkle izleniyor. Yaptığı gezileri ve ziyaret ettiği ülkelerin yeme & içme kültürlerini de paylaşan Redzepi gerçek bir sosyal medya fenomeni!

sosyal-medya-sefleri

4. Jason Atherton

Michelin yıldızlı restorancı Atherton, sektöre yıllarını vermiş ve dünya çapında başarılar kazanmış deneyimli bir şef. Londra, New York, Dubai ve Şangay gibi metropollerde restoranlar açmış girişimcinin sosyal medya hesabı da tıpkı kariyeri gibi hayli hareketli. Yeni menüler, farklı kültür yemekleri, gastronomi haberleri ve daha pek çok farklı içerikle takipçilerine seslenen şefi mutlaka takip etmelisiniz. 

5. Ravneet Gill

İngiliz pasta şefi Ravneet Gill aynı zamanda bir TV yüzü. Rengarenk Instagram hesabı daha ilk bakışta insanın ağzını sulandırıyor. Yemek kitapları da bulunan Gill sosyal medya hesabı üzerinden adeta mini pastacılık dersleri veriyor. Lezzetli bisküviler, tartlar, pastalar, kekler, çörekler yapmak ve daha önemlisi hepsinin reçetesine ulaşmak istiyorsan sen de Gill takipçileri arasına hemen katılabilirsin. 

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu