Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Özellikle Uzak Doğu mutfağının harika sosları lezzetli yemekler yapmak için en iyi yardımcıların olabilir. Bu mutfakta kullanılan birbirinden farklı baharatların ve aromaların birleşmesi ile ortaya çıkan sosların yemeklerine sınıf atlatacağından emin olabilirsin. 

Yemeğin tadının önüne geçmeden, onun içindeki lezzeti daha da pekiştirip ortaya çıkaran bu soslardan en çok tercih edilenleri senin için sıraladık. İster mis kokulu noodlelarda, ister makarna soslarında, ister et yemeklerinde, istersen de sebze sotelerinde keyifle kullanabileceğin bu soslara incelemeye hazır mısın şefim? 

Knorr Dünya Sosları 

Profesyonel mutfakların 180 yıldır güvenle tercih ettiği Knorr, birbirinden lezzetli ve kullanımı keyifli dünya sosları ile de şeflerin gönüllerine taht kuruyor. Knorr dünya sosları arasında en çok tercih edilen sosları mutfağının baş köşesine koyabilirsin. Üstelik tüm bu soslar Knorr farkıyla, kullanımı kolay ( user friendly) şişe tasarımlarıyla şefleri hiç yormuyor. 

Sweet Chili Sos

Benmariye dayanıklı, yanma ve yapışma yapmayan ve dip sos olarak da kullanılabilen harika bir lezzet. Knorr Sweet Chili Sos, Asya reçetesiyle hazırlanmış leziz bir güzellik. Kırmızı biber, sarımsak, tuz, şeker ve acı biber ekstraktının muhteşem birlikteliği ile akıllara kazınıyor. Et yemeklerine, noodlelara ve makarna soslarına da çok yakışıyor. 

Noodle Sos

İçinde soya sosu, susam yağı, sirke, sarımsak ve zencefil bulunan Knorr Noodle Sos, pratikliği ve lezzet katmanları ile kesinlikle denenmesi gereken soslardan. Benmariye dayanıklı, marinasyona uygun, yanma ya da yapışma yapmayan, wok ve noodle uygulamaları için özenle hazırlanmış bir sos. Pişirmeye uygun ve Asya reçetesi dikkate alınarak tasarlanmış olan Knorr noodle sos, en güzel lezzetleri ortaya koyman için seni çağırıyor.

Arrabbiata Sos

İtalyanca “kızgın” anlamına gelen arrabbiata, ismini hafif acılı lezzetinden alıyor. İçerisinde bolca domates, kurutulmuş soğan, sarımsak püresi, limon suyu, keklik otu, maydanoz, karabiber ve acı biberi barındıran Knorr Arrabbiata Sos, et yemeklerine, tavuk yemeklerine ve makarnalara çok ama çok yakışıyor. Eklendiği her yemekte kendisini belli eden Knorr arrabbiata sos, lezzet avcılarının ve usta şeflerin her zaman elinin altında bulundurması gereken eşsiz sosların başında geliyor. 

Napoliten Sos

İtalya’nın dillere destan şehri Napoli’nin ruhunu içinde barındıran bir sos. Knorr Napoliten sos, gerçek domateslerle hazırlanıyor ve sıcak uygulamalar için de çok uygun. Maydanoz, sarımsak, fesleğen ve defne yaprağı gibi taze otlarla da çeşnilendirilmiş olan Knorr Napoliten Sos, benmariye uygun ve bu işlem sırasında ekşimiyor. Domates bazlı, ağzı sulandıran bir sos olan Knorr Napoliten sosu, makarnalardan et soslarına uzanan geniş bir yelpazede kullanabilirsin. 

Teriyaki Sos

Soya sosu, zencefil ve baharatlarla hazırlanmış olan Knorr Teriyaki Sos; pişirmeye uygun, benmariye dayanıklı, yanma ve yapışma da yapmıyor. Knorr farkının kendisini hissettirdiği bu enfes sos tüm et yemeklerine mükemmel uyum sağlıyor. Soya sosundan biraz daha tatlı bir sos olan teriyaki sos, et yemeklerini yumuşacık yaparken tavukları da daha lezzetli bir hale getiriyor. İçerisinde toz zencefil, elma sirkesi, sarımsak ve pirinç sirkesi de bulunan Knorr teriyaki sos, mutfaktaki sağ kolun olacak. 

Birbirinden lezzetli ve cezbedici soslardan birisini ya da birkaçını seçip unutulmayacak lezzetler ortaya koyabilirsin şefim. Bu soslarla tatlandıracağın yemekleri yiyenlere de şimdiden afiyet olsun!

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu