Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Aynı zamanda “acı” anlamında da kullanılan bu kelime bu hafif acılı sosa ismini veriyor ve tüm dünyada en lezzetli soslardan biri olarak biliniyor. Sadece İtalyanların değil tüm dünyanın bağrına ve özellikle de makarnalarına bastığı bu acı sos, isminin aksine yiyenleri lezzetiyle mutlu ediyor. Sen de bu enfes sosa bir göz at şefim, onu yemeklerinde en harika şekilde kullanacağına eminiz. 

Arrabbiata Sos Nedir?

penne arrabbiata

Arrabbiata sos, zeytinyağında kavrulmuş acı pul biberlerin ve sarımsakların mis kokulu domateslerle buluşması sonucunda ortaya çıkıyor. Tadına doyum olmayan, acı olmasına rağmen çok sevilen özellikle de makarnalara çok ama çok yakışan, efsane bir lezzet. Roma bölgesindeki Lazio’dan çıkan bu sos, yalnızca lezzetiyle değil az malzemeli ve kolay hazırlanabilir olmasıyla da tüm dünyanın göz bebeği . 

Penne Arrabbiata Sosu Nedir? 

Arrabbiata sosun büyük aşk yaşadığı yemeğin makarna olduğunu söyledik. Tüm makarna çeşitleri ile mükemmel bir uyum sağlayan arrabbiata sosu özellikle penne makarna ile denemeni öneririz. İtalyanca “kalem” anlamına gelen penne kelimesi, bu ufak boru şeklindeki makarnaya ismini veriyor ve arrabbiata sosla zirveye oynuyor. Bu ikilinin uyumu o kadar çok beğeniliyor ki ismi bazı yerlerde penne arrabbiata sosu olarak da geçiyor. Pennenin üstündeki minik oluklar, pişirme esnasında makarnanın daha çok sos çekmesine vesile olurken lezzetine de lezzet katmış oluyor. Onu yeterince tanımayan damaklar, “Domatesli makarna işte!” diye arkasından konuşsa da penne arrabbiata’nın klasik makarnalardan biri olmadığını sen de biliyorsun. Çünkü pişirilmesinden hazırlanmasına tüm detaylar, arrabbiatayı arrabbiata yapıyor!

Knorr Arrabbiata Sos ile Harikalar Yarat!

Knorr’un sen ve senin gibi yoğun çalışan şefler için özenle hazırladığı Knorr Arrabbiata Sos, mutfaktaki en büyük yardımcılarından. Profesyonel mutfaklarda 180 senedir güvenle tercih edilen Knorr farkıyla hazırlanan arrabbiata sosun içindekiler, yalnızca bolca domates ve acı biberle sınırlı değil. İçinde biraz fesleğen, biraz kurutulmuş soğan, az biraz sarımsak püresi, limon suyu, keklik otu, maydanoz, karabiber de var. Benmariye uygun ve benmari esnasında ekşime yapmayan harika bir sos. Şefler için müthiş bir kullanım kolaylığı (user friendly) sağlayan şişe tasarımı ile de benzerlerinden bir adım öne çıkmayı başarıyor. Knorr Arrabbiata Sos, makarnaların yanı sıra et ve tavuk yemekleri ile de harika gidiyor. Sebzeler arasından da en sevdiği kesinlikle patlıcan. Patlıcanla buluşan arrabbiata sos, bir de makarnayla buluştuğunda kelimeler yetersiz kalıyor. Makarnaları mükemmel bir şekilde kaplıyor ve lezzetine seviye atlatıyor. Haydi şefim sen de en güzel makarna reçetenle bu leziz arrabbiata sosu buluştur ve damakları çatlat. Şimdiden ellerine sağlık!

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu