Menü

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

UFS Academy Destek  

En sık sorulan sorulara aşağıda cevap bulabilirsiniz. Başka sorularınız için soru ve öneri formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular 

UFS Academy mobil uygulama ve websitesi arasındaki fark nedir?

  • UFS Academy mobil uygulamasında daha çok sayıda, 150’den fazla, ücretsiz şef eğitimi vardır. Eğitimlerden sonra testleri tamamlayarak ICCA onaylı sertifika alabilirsiniz. Ayrıca uygulamadaki takımını yönet özelliği ile ekipteki tüm şeflere alması gereken eğitimler atanabilir. Favori videolar, favoriler bölümüne kaydedebilir ve kolayca tekrar ulaşılabilir.
  • Websitesindeki UFS Academy sayfasında sınırlı sayıda şef eğitimi vardır. 
  • Hem UFS Academy mobil uygulamasında hem de websitesinde bulunan bütün eğitimler Türkçe alt yazılıdır. 

UFS Academy eğitimlerinin ücreti nedir? Mobil uygulamada ve websitesinde bulunan bütün eğitimler ÜCRETSİZDİR. 

UFS Academy eğitimlerine kendim kayıt olabilir miyim? Yoksa işverenimin onaylaması gerekiyor mu? Kendi isteğinize göre bireysel olarak UFS Academy’e kayıt olabilirsiniz ve eğitimleri alabilirsiniz.  

Eğitimlerin süresi ne kadar? Her eğitimin uzunluğu değişmekle birlikte, eğitimler kısa, ortalama 2-3 dakika sürmektedir. Eğitimlerin uzunluğunu mobil uygulamada ve websitesinde görebilirsiniz. 

Eğitimleri tamamlamak için takip etmem gereken bir program var mı? Hayır. Eğitimleri istediğiniz zaman istediğiniz yerden tamamlayabilirsiniz. Kendi hızınızda ilerleyebilirsiniz. Yarım bıraktığınız eğitimi daha sonra kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz.

Eğitimler sonunda sertifika var mıdır? Her eğitimi tamamladıktan sonra çıkan testi başarıyla geçerseniz ICCA onaylı size özel mailinize gelen sertifikaya sahip olabilirsiniz. 

Sertifikalar için ücret ödemeli miyim? Hayır. Eğitimleri tamamlayıp testi geçtiğiniz taktirde sertifika ÜCRETSİZ olarak mailinize yollanmaktadır. 

Mobil uygulamayı indirmek için akıllı bir telefonum veya bilgisayarım yok. Ne yapabilirim? UFS Academy websitemize üye olarak ücretsiz eğitim videolarını websitemizden izleyebilirsiniz. 

Websitesinde UFS Academy’e nasıl kayıt olabilirim? Websitesinde ücretsiz hesap oluşturarak kayıt olabilirsiniz. 

UFS Academy mobil uygulamayı nasıl indirebilirim? App Store’dan veya Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Eğitimi tamamladıktan sonra testi geçemezsem ne oluyor? Teste tekrar girebilirsiniz ve eğitimleri tekrar izleyebilirsiniz. 

Mobil uygulamada bulunan takımını yönet özelliği ile ne yapabilirim? Uygulamada takım oluşturup takımınıza almaları gereken eğitimleri atayarak gelişimlerini takip edebilirsiniz. Takımınızın farklı yetenekler geliştirmesini, teknikler öğrenmesini ve Dünya mutfakları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca takımınızın motivasyonunu arttırabilirsiniz.  

Mobil uygulamada nasıl takım oluşturabilirim? En altta bulunan takımım sekmesinden takımınıza isim verip oluşturabilirsiniz. Daha sonra üye ekle bölümünden takım üyelerinin ad ve e-posta bilgilerini girerek onları ekleyebilirsiniz. 

Mobil uygulamada takımını yönet özelliği ile takıma en fazla kaç kişi eklenebilir? En fazla 40 takım üyesi ekleyip onlara eğitim atayabilirsiniz. 

ICCA sertifikasının önemi nedir? ICCA Dubai Uluslararası Mutfak Sanatları birinci sınıf profesyonel ve bireysel aşçılık eğitim merkezidir. Dünya’nın en iyi 10 Mutfak Sanatları Enstitüsünden biridir. ICCA Sertifikası Dünyaca tanınan prestijli bir sertifikadır. Bu sertifikalara sahip olarak kariyerinizde ilerleyebilirsiniz. 

Ayrıca ICCA hakkında sayfamızı inceleyebilirsiniz.

ICCA sertifikası ne kadar süre geçerlidir? Eğitimleri tamamlayıp testi geçtikten sonra aldığınız sertifika süresiz olarak geçerlidir. Sertifikada testi geçtiniz tarih yazmaktadır. 

Mobil uygulamada favori videolarımı nasıl kaydedebilirim? Eğitim videolarının altında bulunan kalp işaretine tıklayarak favori videolarınızı favoriler bölümüne kaydedebilirsiniz. Daha sonra bu videolara hızlıca favoriler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Web ve mobil uygulamaya aynı kullanıcı bilgileriyle girebilir miyim? Evet. UFS Academy için webden kayıt olduğunuz taktirde mobil uygulamaya ayrıca tekrar kayıt olmadan aynı bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. 

Şifremi unuttum ne yapmalıyım? Uygulamaya giriş yapın, oturum aç ekranında en altta  “Şifreni mi unuttun?” yazısına tıklayın. Açılan sayfaya e-posta adresinizi girin ve yeşil doğrulama butonuna basın. Bu adrese şifrenizi sıfırlamanız için bir e-posta gelecek. Bu e-postada yer alan turuncu “Şifreni Sıfırla” butonuna tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Aynı şekilde websitesinden de şifrenizi değiştirebilirsiniz. Websitesinden(ufs.com.tr) hesabınıza giriş yapın sayfasındaki “Şifremi Unuttum” yazısına tıklayın. Şifrenizi sıfırlayın sayfasına yönlendirileceksiniz. Buraya kayıt olduğunuz e-posta adresinizi yazın. Bu e-posta adresine gelen maildeki turuncu “Şifreni Sıfırla” butonuna tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

E-posta adresiniz ve yeni şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Hesabınız için güvenli bir şifre nasıl oluşturulur? En az sekiz karakterden oluşan büyük harf, küçük harf ve sayı içeren bir şifre yaratın. Şifrenizi not edin. Şifrenizi unuttuğunuz takdirde uygulamadan veya websitemizden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Menu