Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Taze, gevrek, popüler: yeşil yapraklar bitki bazlı mutfağın vazgeçilmezidir. Salatadan daha çeşitli, renkli ve farklı olabilecek bir yemek neredeyse yoktur. Özellikle ana yemek olarak, mutfakta hayal gücünüzün sınırı yoktur. Salatayı görsel olarak da renklendiren, besin açısından zengin malzemelerden oluşan bir seçki sunuyoruz.

Kır bitkileri

Kır bitkileri

Isırgan otu, gut otu, yabani turp, karahindiba, ebegümeci, kuzukulağı veya kuş otu artık moda yiyecekler. Bazen narin, bazen yoğun lezzetleri ve dekoratif görünümleriyle salatalara çok özel bir karakter kazandırabilirsiniz. Ayrıca, bol miktarda A ve C vitamini ile potasyum, magnezyum ve kalsiyum sağlayabilirler.

Bahçe bitkileri

Bahçe bitkileri

Çok lezzetli, çok sağlıklı - bahçe bitkileri sadece salata kreasyonlarınızı taze tatlar ve kokularla rafine etmekle kalmaz. Ayrıca maydanoz, frenk soğanı, kekik, mercanköşk ve benzeri yağlar, vitaminler ve mineraller gibi güçlendirici ve iyileştirici bileşenler içerir.

Yeşil sebzeler

Yeşil sebzeler

Ispanak yeşil renkte bir mutfak klasiğidir! Ancak salatalarınızı sağlıklı besinlerle zenginleştiren daha birçok yapraklı sebze vardır: genç brokoli, kereviz ve pancar yaprakları, lahana, latin çiçeği veya su teresi veya genç pazı.

Çiçekler

Çiçekler

Çiçekler her salata tabağını süsler. Nasturtium, kadife çiçeği, papatya veya gülün yenilebilir çiçekleri görsel bir vurgudur ve tatlıdan baharatlıya ve ekşiye kadar çeşitli tatlar sunar. Ayrıca değerli C vitamini, magnezyum ve demir sağlarlar.

Nori'den wakame'ye deniz yosunu

Nori'den wakame'ye deniz yosunu

Besin gücü - deniz gücü! Nori, klorella, spirulina, dulse, wakame, afa veya kombu gibi yenilebilir algler salatalarda mükemmel malzemelerdir. Çeşitli tat ve şekillerinin yanı sıra, birçok protein, vitamin, mineral ve eser elementin yanı sıra iyi miktarda omega-3 yağ asidi ile de ikna edicidirler.

Tere, filizler, fideler

Tere, filizler, fideler

Güzel bir süsleme yaparlar ve popüler tere gibi salatayı renklendirirler. Birçok eser element ve protein içeren Micro-Green olarak adlandırılan filizler ve fideler çok popülerdir. Yonca, susam, karabuğday, darı, lahana veya rezene filizleri hızla evde yetiştirilir ve servise hazır hale gelir.

Kökler ve yumrulu bitkiler

Kökler ve yumrulu bitkiler

Havuç, yaban havucu, maydanoz kökü, tatlı patates, turp, alabaş, kereviz ve pancar - kökler ve yumrular çeşitli tatlar, renkler ve olası kombinasyonlarla dikkat çeker. Salatalara harika lezzet ve renk vurguları katabilirler.

Avokado

Avokado

Veganlar, vejetaryenler ve sağlık bilincine sahip konuklar arasında avokado en popüler "Superfoods" lardan biridir. Birçok doymamış yağ asidi, vitamin, mineral içerir ve salatada her zaman güzel görünür. Bacon, Edranol, Ettinger, Nabal, Reed veya Ryan olarak adlandırılan farklı çeşitler olduğunu biliyor muydunuz? Sadece bir dene.

Tahıllar ve tahılgiller

Tahıllar ve tahılgiller

Glutensiz salatalar, darı gibi eski tahıllardan veya kinoa ve amarant gibi sözde tahıllardan elde edilen protein, demir ve magnezyum ile zenginleştirilmiştir. Bu tanıdık tahıllara ek olarak, konuklar bazen teff veya sorgum gibi yeni darı çeşitlerini görmekten de memnun olurlar.

 Fındık ve badem

Fındık ve badem

Salata kreasyonlarınıza daha da sağlıklı bir gevreklik kazandırmak için onları fındık, badem, kenevir tohumu, kabak çekirdeği, ayçiçeği çekirdeği veya çam fıstığı ile rafine edebilirsiniz. Kısa süre kavrulduklarında daha da aromatik olurlar!

Meyveler ve üzümsü meyveler

Meyveler ve üzümsü meyveler

Salatalar her zaman doyurucu olmak zorunda değil! Bazı çeşitler sadece üzüm, portakal ve benzeri tatlı meyvelerle öne çıkar. Örneğin karamelize elma veya armut dilimlerini fındıkla birleştirin veya vitamin açısından zengin meyveler ve kızarmış çam fıstığı ile salataya sağlıklı bir dokunuş yapın.

 

En iyi tavsiyemiz:

Sebze cipsleri

Havuç, kabak, pancar, tatlı patates, lahana ve yaban havucu ya da normal patatesten çabucak hazırlanır: çıtır çıtır renkli cipsler her salatanın üzerine eklenir. Geleneksel krutonlardan farklı ve aynı zamanda göze hitap eden bir lezzet!

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu