Menü

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Neden Menüne Mutlaka Makarna Eklemelisin?

Çünkü makarna demek yüksek kâr demek. Makarnanın bu kadar fazla getirisi olmasının temel nedeni ham maddelerinin oldukça düşük maliyetli olması. Temel olarak üç ana bileşene ihtiyacın var; un, su ve yumurta. Makarnanın birim maliyeti son derece ucuzken satış için ortalama bir fiyat aralığı belirleyebilirsin. Az ödeyip çok kazan ki kârlılık oranın artsın. Hele bir de elini hamura bulaştırarak makarnayı mutfağında taze taze üretmeye karar verirsen işte bu her şeyi değiştirebilir.

Taze makarna, maliyeti düşük olmasına karşın yapımı ustalık ve el emeği isteyen bir üründür. Misafirler, taze makarnayı özel yemekler kategorisinde görür ve çok daha yüksek fiyatlar ödemeyi kabul eder. Eğer bir de taze baharatlar ve krema gibi makarnanı zenginleştirip güçlendiren ürünlerle birleştirirsen tadından yenmez! Böylece kalpleri kazanıp, iyi kâr edip aynı zamanda menüne de değer katmayı başarırsın.

Kremalı Makarnanın İşletmene Faydaları

Menüde makarna kullanmak mutfağın hızını arttırır. Pişirmesi çok kısa süreli ve zahmetsizdir. Bu da misafirlerin bekleme sürelerini azaltırken işçilik maliyetlerinden tasarruf etmene yardımcı olur. Hazırlanması sadece birkaç dakika sürer ve ön hazırlıkta sadece kaynayan su içerisinde kolayca pişirirsin.

Krema her şeyi mükemmel şekilde bağlar. Kremalı makarna spesiyalleri hazırlamak aynı zamanda diğer yiyecek maliyetlerinden de tasarruf etmene yardımcı olabilir. Hâlihazırda elinde bulunan malzemelerle birçok makarna yemeği çeşidi oluşturabilirsin. Makarnanı haşla, uygun malzemeleri seç ve biraz Knorr Rama Krema ekle, yeter! Hamurunu mükemmel şekilde saran Knorr Rama Krema sayesinde makarnaların şık, yoğun ve lezzetli olacak.

Kremalı Makarnanın Reklamını Doğru Yap

Eğer makarnan el yapımıysa bunu özellikle belirt. Hazır makarna kullanıyorsan içerisine krema ile birlikte mevsim yeşillikleri ve taze ürünler mutlaka ekle. Çünkü reklam vurgunu bu ürünler üzerinden yapabilirsin. Menüde, makarna yemeklerinin taze ve ev yapımı bir ürünle yapıldığını her zaman vurgula. Misafirlerin, bu tanımlamaları her zaman kalite ve lezzet ile ilişkilendirecektir.

Diğer konseptlerimizi incelemek için tıklayın.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Menu