Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

05:06

1.Eğitim : Çapraz Bulaşma

Çiğ gıdalarla çalışırken dikkat etmek, bezlerin doğru kullanmak ve gıdaları buzdolabında doğru bir şekilde saklamak, gıda zehirlenmelerine sebep olan çapraz bulaşma ve mikrobiyolojik tehlikelerden korunmanızı sağlar. .Bu eğitimde bu tehlikelere karşı alınan önlemleri inceleyeceğiz.

02:55

2.Eğitim : Fiziksel ve Kimyasal Tehlikeler

Hazırlık ve üretim aşamasında karşılaşabileceğiniz diğer tehlikeler ise fiziksel tehlikeler , kimyasal tehlikeler ve haşerelerdir. Bu eğitimde bu tehlikelere karşı alınan önlemleri inceleyeceğiz.

05:52

3.Eğitim: Temizlik

Fiziksel ve kimyasal tehlikelerin birçoğu personelin temizlik kurallarına önem vermemesinden ve çalışma ortamının kötü hijyen şartlarında olmasından kaynaklanıyor.Bu eğitimde bu tehlikelere karşı alınan önlemleri inceleyeceğiz.

03:55

4.Eğitim : Üretim Güvenliği

Bu eğitimde güvenli gıda üretimi sırasında alınabilecek önlemler ve kurallardan bahsediyor olacağız.Yemeklerin hangi derecelerde ısıtılması ve soğutulması gerektiği anlatılacak.

03:00

5.Eğitim : HACCP Uygulamaları 

Bu eğitimde Gıda güvenliği sistemi HACCP hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız. HACCP sistemi ile güvenli gıda üretiminde risklerin belirleyip, ilgili önlemlerin alınması için sistematik bir yaklaşım sunacaksınız.

04:40

6.Eğitim: Denetim

Bu eğitimde, önceki videolarda anlatılan gıda güvenliğini sağlamak için gerekli adımları günlük hayatta nasıl düzenli ve sürdürülebilir şekilde kontrol edebileceğinizi öğreneceksiniz.

05:18

7.Eğitim:Personel Hijyeni

Bu eğitimde, gıda işletmelerinde enfeksiyon hastalıklarından korunmak için alınması gereken personel hijyeni önlemlerini öğreneceksiniz.

Onay Formu

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu