Menü
Puan

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Profesyonel Mutfaklara Sürdürülebilirlik Kazandıran Sürdürülebilir UFS Yöntemleri

Sürdürülebilirlik oldukça geniş kapsamlı bir kavram olsa da Unilever Food Solutions olarak üzerimize düşeni yapıyor ve geri dönüştürülebilir ambalajlarla beraber sıfır atık politikasını benimsiyoruz. Böylece karbon ayak izimizi büyük ölçüde düşürerek çevre ve doğa sağlığı açısından çok daha duyarlı bir şekilde hareket ediyoruz. Ambalajlarımız üzerinde yer alan yönlendirmelerle bizi tercih eden işletmelere ve şeflere de sürdürülebilirliği aşılamayı hedefliyoruz.

“Please recycle” (Lütfen geri dönüştürün) logolu ürünlerin dışında ambalajları nasıl değerlendirebileceğini gösteren talimatlar kullanıyoruz. Şişe, kapak, folyo, etiket gibi farklı türlerdeki malzemelerden oluşan ambalajlarımız “Yeniden kullanım”, “Geri dönüştürme” ve “İmha” simgeleri içerdiği için ürünleri kullandıktan sonra paketlerini ne yapman gerektiğini kolayca öğrenebilirsin. Tüm bunlara ek olarak geri dönüşümü teşvik etmek amacıyla operatörlerle çeşitli çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Salgın Döneminde Daha Fazla Değer Kazanan Yerli Üretimin Avantajları

Salgın Döneminde Daha Fazla Değer Kazanan Yerli Üretimin Avantajları

1980’lerle birlikte hız kazanan ve tüm dünyayı etkisi altına alan globalleşme, küresel üretim anlayışını beraberinde getirmiş olsa da bu durum Covid-19 sürecinde değişikliğe uğradı. Birbirinden farklı ülkelerdeki çeşitli üretim süreçleri neredeyse durma noktasına geldi ve uluslararası tedarik aşamalarında yaşanan sorunlar tüm dünyada bir kez daha yerli üretimin ön plana çıkmasını sağladı. Yerli üretimin başlıca avantajları ise şöyle:

●     Tedarik ve teslimat süreçleri çok daha hızlı gerçekleşir.

●     Stokların tükenmesi, stok bekleme gibi durumlar en aza indirilir.

●     Ülke kaynakları çok daha verimli ve efektif bir şekilde kullanılır.

●     Üretilen ürünlerin denetim aşamaları çok daha kolay ve şeffaftır.

●     Artan yerli üretim, istihdam oranlarının da çoğalmasını sağlar.

Gördüğün gibi yerli üretimin pek çok değişik avantajı bulunuyor. Unilever Food Solutions ürünlerini tercih ederek sen de restoranında sürdürülebilirlik, geri dönüşüm ve yerli üretim süreçlerine dahil olabilir, böylece daha yaşanılır bir dünya dışında daha az enerji tüketen, daha az maliyetle üreten ve daha az atık yaratan işletmelerin çoğalmasına katkıda bulunabilirsin.

Diğer konseptlerimizi incelemek için tıklayın.

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Sepetim
Menu