Menü

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Pandemi sebebiyle restoranlarda yemek yeme deneyimi de evlere taşındı. TRC American Diner’ı tasarlarken paket servisi konusunu düşünmediklerini ifade eden Ali Dövenci, “Paket servis farklı dinamikleri olan apayrı bir iş. Azalan işlerimizi biraz da olsa telafi edebilmek adına bu dönemde paket yapmamız kaçınılmazdı. Adaptasyon süreci bizim açımızdan daha da zorlayıcıydı” diyor.

 

“Bütün menümüzü paket servise açmadık”

Bu süreçte Yemeksepeti Vale ve Getir Yemek’e dahil olduklarını dile getiren Dövenci, paket servisiyle tanışmalarının da yine pandemi sürecinde olduğunu sözlerine ekleyerek, “Bütün menümüzü paket servise açmadık. Bazı lezzetlerin yerinde yenmesi gerektiğine inanıyorum” ifade ediyor.

“Pişmemiş ürün sevkiyatına başladık”

Restoranda yemek yemenin keyifli taraflarından biri de lezzetin restoran atmosferiyle bir araya geldiğinde yarattığı güçlü deneyim oluyor. Paket servisin en büyük eksikliğinin bu deneyimi yaşatmak olduğunu dile getiren Ali Dövenci sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Bir restorana gittiğinizde sadece yemek yemiyorsunuz. Aslında bir deneyim yaşıyorsunuz. Maalesef ki bunların hiçbiri bir paketin içine sığabilecek şeyler değil. Ama evde yemek yemenin de kendince farklı bir deneyimi var. Biz pişmemiş ürün sevkiyatına başladık. Kendi burger’ini bizim malzemelerimizle keyfince pişirebiliyorsun. Öte yandan vazgeçilmez Hellmann’s lezzetleri; mayonez, ketçap, barbekü ve hardal çeşitlerinin porsiyon formatlarda sunulması sunduğumuz lezzete artı bir değer katıyor. Sos yemeğin bir parçası, pakette de bunu sunabiliyor olmak lazım.”

Tarif İpuçları & Trendler

Paket Servis için Tarif İncelikleri

Paket Servis için Tarif İncelikleri

Her yemek paket servise uygun değildir. Teslimatta zarar görmeyecek, tadını kaybetmeyecek, sıcaklığını koruyacak ve birbirine bulaşmayacak yemekler için bazı kolay tarif ipuçlarına ve püf noktalarına göz atabilirsiniz. 

 

Videoyu izleyin

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Menu