Menü

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

1. Bu zor dönemi kendi açınızdan nasıl özetlersiniz?

Ekonomik  gelir kayıplarının  bireysel  olarak çok sert  yaşanması, belirsiz bir sürecin içerisinde olmak , ön görülemeyen bir süreci yaşamak, çok yıpratıcıydı.

3. Sosyal medyada yemek tutkusunu yansıtan içerikleri takip ettiniz mi?

Sosyal medya da mesleki  yayınları  takip etmeye çalışsam da, bence sektör ve diğer her şeyin önceliğini COVID-19 salgını almıştı. Pozitif yayınları takip etmeye daha çok özen gösterdim.     

5. Bu dönemde zihinsel ve fiziksel sağlığınızı korumak için nasıl adımlar attınız?

Bu karanlık ve kasvetli zamanda evlerimizde çok fazla zaman geçirdiğimiz için, ben kişisel yatırımlarıma devam ettim. Daha fazla kitap okuma imkanım oldu, yapmak istediğim ama çok fazla zaman  bulamadığım bir çok şeye, en önemlisi aileme zaman ayırmak en önemlisiydi.

7. Salgın sonrasında iş başı yaparken hayatınız nasıl değişecek?

COVID-19'dan sonra iş başı yapmak, sanki bir boşluktan yere ayağını koymak gibi hissettiriyor. Bir süre denge sorunlarını yaşayacağını düşünsen de, bunlar çok hızlı bir şekilde değişiyor. Salgının bitmemiş olması ve nasıl bir yarınlar bizi bekliyor kaygısı daha çok etkiliyor zihinlerimizi. 

2. Evde kaldığınız bu günlerde yemek tutkunuzu nasıl yaşadınız? Çevrenizdekilerle nasıl paylaştınız?

Bir süre mesleki bilgilerinizi ev mutfağında yaşatmak ilk başlarda çok olumlu da olsa zaman içerisinde  bazı  gereksiz alış verişleri  yapmak ev ekonominizi  sarsıyor.  Hanımlar ilk başta bunu olumlu karşılasalar da, temizlik ve diğer nedenler dolayı eski düzeni talep ediyorlar. Kilo almak ta bunun cabası..

4. Misafirlerin evde daha çok yemek yapması sektörü nasıl etkileyecek?

Evde yemekler yapılması ve denenmesi kişisel motivasyonu artırsa da , sektörel farkındalığı çok fazla geliştirip değiştireceğini düşünmüyorum. 

6. Ekibinizin zihinsel ve fiziksel sağlığı için nasıl destekler verdiniz?

Kaygı ve korkular herkes için aynı olduğunda, ortak  paydada   buluşmak daha kolay oluyor. Kendinizi çok daha kolay ifade edebiliyor ve empati kurabiliyorsunuz. Bu dönemde daha fazla iletişimde olmanın hepimize iyi geldiğini fark ettik ve kaygılarımızın daha da derinleşmemesi için omuzlarımız olmadığı kadar bir birimize yakındı.

8. Şeflerin bu dönemden motivasyonumuzu kaybetmeden daha güçlü çıkması için ne gibi önerileriniz olur?

Bu tek yönlü olan bir şey değil. Öncelikle birlikte çalışmış olduğun üst yönetimden doğru bilgileri almak çok önemli. Bu sürecin içerisinde bir onarıcı ve tamamlayıcı olmak omuzlarınızdaki sorumluluğu olduğundan daha da ağır yapıyor. Samimiyet bence en doğru adım olacaktır. Acı reçetelerin tanımının yapılması ve doğru insan hikayelerinin sıkça paylaşılması ayrıca çok önemli. Yaşanmakta olan bu tusinami dipten bize daha önce hiç önemsemediğimiz gerçekleri  acı bir şekilde gösterdiği için bu şaşkınlıktan tam anlamıyla kurtulamadık. Bizim motivasyonumuz, mesai arkadaşlarımıza dokuna bilmek olmalı. Yalnız olmadıklarını bilmeye ihtiyaçları var..

Tarif İpuçları & Trendler

Paket Servis için Tarif İncelikleri

Paket Servis için Tarif İncelikleri

Her yemek paket servise uygun değildir. Teslimatta zarar görmeyecek, tadını kaybetmeyecek, sıcaklığını koruyacak ve birbirine bulaşmayacak yemekler için bazı kolay tarif ipuçlarına ve püf noktalarına göz atabilirsiniz. 

 

Videoyu izleyin

Home
Ürünler
Reçeteler
Şeflere Özel
Menu