Menü

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

Güçlü Aromalar Revaçta
 

Kahveden ya da alışıldık çay çeşitlerinden farklı bir içecek arayanlar için güçlü aromalara sahip çay harmanları ideal seçenek. Tarçın, elma, yıldız anason gibi baskın aromaların bir araya geldiği çayların daha sık tüketildiğine tanık olabilirsin.


Bitkisel Çayların Yükselişi


Bitki bazlı beslenme tüm dünyada yükselişte ve bu trend çaylara da yansıyor. Elma, kuşburnu gibi meyve çayları zaten popüler. İçindekiler listesinde şifalı bitkilere yer veren çaylarla çok daha fazla haşır neşir olmaya hazırlan. Güney Afrika’daki bir bitkiden üretilen rooibos çayı, kafeinsiz olmasına rağmen enerji vermesi sayesinde dünyanın en çok tüketilen çay çeşitleri arasında yerini aldı. Yumuşak içimli rooibos çayı; vanilya, tarçın gibi aromalarla da çok yakışıyor. Sıcak ve soğuk demlenebildiği için yaz-kış tüketilebiliyor. 

Dünyadan Çaylar


Farklı ülkelerin geleneklerinde yer edinen dünya çayları da global bir trende dönüşmüş durumda. Çin’in farklı yörelerinden toplanan beyaz çaylar, çay severlerin en çok tükettikleri çay çeşitleri arasında çoktan girdi. Henüz açmamış çay filizleriyla hazırlanan beyaz çay, yumuşak içimiyle yüksek antioksidan değeriyle de ilgi çekiyor. Japonya’nın geleneksel matcha çayı da tabiri caizse tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Yeşil çayın toz haline getirilmiş versiyonu olan matcha çayı, sadece içecek olarak tüketilmiyor. Toz matcha çayını kek, kurabiye gibi tariflerde de kullanabilirsin.


İyi Hissettiren, Sağlıklı Çaylar


Sağlıklı yaşama trendi hız kesmeden tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Özellikle bağırsakların ikinci beyin olduğuna dair inanış gücünü artırdıkça probiyotik beslenme de önem kazanıyor. Fermente edilmiş, probiyotik zengini çaylar da sağlıklı beslenme tutkunlarının severek tükettikleri ürünler arasında.

Stresi azaltan, dinginlik veren, uykuya geçişi kolaylaştıran çay çeşitleri de bir hayli popüler. Papatya ve melisa çayı, sakinleştirici çayların en bilinenleri. Bunların arasına Hint fesleğeni ve ginseng çaylarını da ekleyebilirsin. Enerji takviyesi için ise vitamin destekli çaylar, farklı aromalarla zenginleştirilen yeşil çay çeşitleri, bağışıklığı da güçlendiren zerdeçal çayı gibi seçenekler tüm dünyada sıklıkla tercih ediliyor.


Antioksidan Zengini Nitro Çay


Kahvenin nitrosu olur da, çayın olmaz mı? Bir dönem ortalığı sallayan nitro kahve akımı, çaya da yansıdı. Nitrojenle demlenen ve normal çaya göre daha kremamsı bir kıvama sahip olan nitro çay, antioksidan açısından çok zengin bir içecek oluşuyla yurt dışında büyük popülarite kazandı.

Lipton Doğu Karadeniz 500'lü Demlik Poşet Çay

Zengin ürün çeşitleri ile çay içmeyi keyfe dönüştüren lezzetçilerin vazgeçilmezi Lipton Doğu Karadeniz 500'lü Demlik Poşet Çay satın almak için hemen tıklayın!

Daha Fazlasını Görüntüle
102
₺101,83 Ürün Fiyatı

Diğer konseptlerimizi incelemek için tıklayın.