Menü

Burada çalışıyorum ...

Devam edin

İçerikler seçtiğiniz sektöre göre güncellendi

 • Çay'la İlgili Hiç Duymadığınız 7 Şey

  Çay'la İlgili Hiç Duymadığınız 7 Şey

  BIG CHEFS’E ÖZEL ÇAY DENEYİMLERİ

  Çayın hem ülkemizde hem de dünyada yoğun şekilde tüketilen popüler bir içecek olduğunu biliyoruz. Lezzeti ve aromasıyla beğeni kazanan çayın sosyal bir yönü de var. Arkadaşlarla dışarda buluşmuşsak “bir yere oturup çay içelim”, evdeysek de “hadi bir çay demleyelim” deriz. Bir de ince belli bardakta servis edildi mi, şairlere bile ilham olabilir. Peki, en mutlu anlarımıza eşlik eden ve kültürümüzde önemli bir yere sahip olan çay hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Çay hakkında az bilinen, birbirinden ilginç bilgileri derledik, sıcak bir çay eşliğinde, keyifle okuyabilirsiniz…

 • Dünya'da Çay Tüketimi ve Alışkanlıkları

  Dünya'da Çay Tüketimi ve Alışkanlıkları

  BIG CHEFS’E ÖZEL ÇAY DENEYİMLERİ

  Dünyanın batısında yaşayan insanlar olarak neredeyse 400 yıldır, türlü şekillerde hazırladığımız çaylarımızı afiyetle yudumluyoruz. Bunun uzun bir süre olduğunu mu düşünüyorsunuz? Size bir sürprizimiz var, uzak doğuda çay neredeyse 5000 yıldır tüketiliyor. Bu bilgiden yola çıkarak çayın dünyada nasıl bu kadar derin bir kültüre sahip olduğunu anlayabiliriz. Çayın en eğlenceli yanı da her kültürde farklı renklerde ve şekillerde karşımıza çıkıyor olması. Türkiye’de genellikle ince belli bir bardakta demli olarak içilen çay, İngiltere’de sütlü, Çin ve Japonya gibi ülkelerde ise yeşil çay olarak ilginç sunumlar eşliğinde tüketiliyor.

 • Modern Çay Trendleri

  Modern Çay Trendleri

  BIG CHEFS’E ÖZEL ÇAY DENEYİMLERİ

  Çayın sadece geleneksel içecekler listesinde yer aldığı zamanlar artık geride kalıyor. Dünya üzerinde sudan sonra en çok tüketilen ikinci içecek olarak çay, zamanımızın ilgi çeken ve trendlerde kendine her daim yer bulan içecekleri arasına girmeyi başarıyor. İnsan sağlığı için faydaları saymakla bitmeyen, dillere destan aromalarıyla içeni mest eden çay sizi modern zamanların yenilikçi deneyimlerine davet ediyor.